12 GUKS Gorzkowice 17 15
13 LKS Czarnocin 17 15
14 Czarni Rozprza 17 5

image1003

Sromotną porażką gości zakończyło się rozgrywane w Wolborzu sobotnie spotkanie 16. kolejki piotrkowskiej Klasy Okręgowej seniorów pomiędzy Szczerbcem a LUKS Gomunice. Goście zabrali do domu bagaż pięciu straconych bramek, a Szczerbiec przedłużył znakomitą passę. Od 9 czerwca 2018 roku u siebie jeszcze nie przegraliśmy meczu ligowego.

O takiej serii przeciwnicy z pewnością myślą, kiedy wsiadają do autobusu mającego ich dostarczyć na mecz ze Szczerbcem. Można do tego różnie podchodzić, ale fakt, że w tym sezonie jeszcze nie przegraliśmy na własnym stadionie jednak o czyms świadczy. Sobotni mecz przedłużył tę serię.

Do meczu przystąpiliśmy bez kontuzjowanego Mateusza Góralczyka, a już w 25. minucie straciliśmy drugiego ze stoperów. Artur Link doznał urazu kolana i, niestety, karetka zabrała go do szpitala. Trzymamy rękę na pulsie i będziemy się starać możliwie jak najszybciej postawić na nogi obu braci bliźniaków (wcześniej w meczu sparingowym urazu kolana nabawił się Kuba). Tymczasem warcamy na boisko. W pierwszej połowie mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, których na bramki nie potrafili na bramki zamienić nasi zawodnicy (Piotrek Żerek nie wykorzystał 2 sytuacji sam na sam, a w trzeciej sytuacji jego strzał z 7 metra został zablokowany, ponadto Dawid Serwa w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki). Pierwsze 45 minut bramek więc nie przyniosło, toteż czekaliśmy na rozwój zdarzeń po przerwie.

Drugą połowę zaczęliśmy mocnym akcentem, bo właśnie od zdobycia bramki. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Jarka Szymczaka, Dawid Serwa strzałem głową zdobył bramkę. Mieliśmy więc 1:0 i trochę spokoju. W 61. minucie przełamał się Piotrek Żerek i po prostopadłym podaniu kolejną sytuację sam na sam już wykorzystał. W 65. minucie Dawid Przybysz strzelił na 3:0 po wysokim pressingu założonym na obrońców. Kolejna bramka, na 4:0, to rzut karny wykonywany przez Dudu po faulu na Piotrku Żerku. Brazylijczyk doprowadził bramkarza gości do furii, kiedy to podcięta przez niego piłka swobodnym lobem znalazła drogę do siatki. Bramka na 5:0 padła po kolejnym rzucie karnym. Tym razem faulowany był Jarek Szymczak, a swoją drugą bramkę strzelił Piotr Żerek, ustalając tym samym wynik spotkania.

Świetna passa trwa i nie chcemy jej przerywać. My gramy swoje, a przeciwnicy niech się martwią. Zgromadziliśmy 28 punktów, zajmujemy 4 miejsce w tabeli, wyprzedzamy Włókniarza Moszczenica o 3 punkty, a do trzeciego MGKS Drzewica tracimy już tylko 5 oczek. Sobotni mecz to już jednak historia, a my myślami wybiegamy do kolejnego, wyjazdoweo spotkania z Olimpią Wola Załężna. Mecz w sobotę 13 kwietnia o 16:30.

Szczerbiec Wolbórz - LUKS Gomunice 5:0 (0:0)
46' Dawid Serwa
61', 90' (k) Piotr Żerek