12 LKS Mniszków 25 20
13 LKS Czarnocin 25 19
14 Czarni Rozprza 25 14

image1028

To informacja zdecydowanie warta odnotowania. Łatwo nie było ale - wygrywamy z Włókniarzem Moszczenica, i to po raz trzeci z rzędu, a drugi raz w Moszczenicy.

"Syndrom Moszczenicy" - to określenie doskonale znane chyba każdemu kibicowi Szczerbca, powoli jednak przechodzące w niepamięć. Chociaż wciąż zespół naszych sąsiadów zza miedzy jest groźny, to chyba można już bez ryzyka powiedzieć, że nauczyliśmy się z nim sobie radzić. Z Włókniarzem nie przegraliśmy już 4 razy z rzędu, a ostatnie 3 mecze wygraliśmy. Jak było tym razem? Odpowiadamy.

Piękna pogoda, spora ilość kibiców. W takich okolicznościach nasi piłkarze przystępowali do pojedynku w derbach. Pierwsza połowa to typowy obraz walki toczonej głównie w środku pola. Ostrzeżenie otrzymaliśmy już w 5. minucie, kiedy to przeciwnicy groźnie skontrowali naszą prawą stroną, na szczęście akcja zakończyła się niecelnym strzałem. Jednak 21. minuta przyniosła bramkę gospodarzom. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepewne wyjście z bramki zaliczył Mateusz Starosta, a Rafał Jagodziński, któremu piłka spadła pod nogi sytuację wykorzystał i mieliśmy 1:0. W 38. minucie przy wybijaniu piłki po rzucie rożnym pomylił się Mateusz Kacperski, ale groźny strzał przeciwników wylądował w bocznej siatce. 2 minuty później to my mogliśmy stworzyć groźną sytuację, jednak z rzutu wolnego na 20 metrze niecelnie strzelał Piotr Żerek. Chwilę później to przeciwnicy mieli rzut wolny, ale po dośrodkowaniu zawodnik z Moszczenicy niecelnie stzrelał głową. Sędzia liniowy podniósł jednak chorągiewkę i mieliśmy spalonego. Tuż przed końcem pierwszej połowy w pole karne przeciwników wjechał Piotr Żerek, ale jego zagranie w poprzek bramki przeciął przeciwnik. Do przerwy utrzymał się więc wynik 1:0.

W drugiej połowie przeciwnicy wyraźnie słabli. W 55. minucie w polu karnym Włókniarza padł Dudu, jednak prowadzący spotkanie sędzia Grzegorz Muskała uznał, że Brazylijczyk symulował i bez wahania wyciągnął żółtą kartkę dla naszego zawodnika. 5 minut później mieliśmy już remis. Po profesorsku zachował się Dawid Przybysz, który wjechał w pole karne i wyłożył piłkę Jarkowi Szymczakowi. Ten sytuację wykorzystał i byliśmy właściwie przekonani, że znów nie przegramy. W 75. minucie nasze przekonanie przesunęło się w kierunku wiary, albo nawet pewności, o tym, że z Moszczenicy wywieziemy komplet punktów. Akcja bramkowa wyglądała bliźniaczo do poprzedniej, jednak tym razem odbyła się z prawej strony, a do Szymczaka zagrywał Piotr Żerek. Jarek ponownie sytuację wykorzystał, a ustalony przez niego wynik 1:2 utrzymał się do końca meczu.

Z Moszczenicy przywozimy bardzo ważną wygraną i 3 punkty, a już za tydzień spotkanie u siebie z LUKS Gomunice. Musicie tam być!

Włókniarz Moszczenica - Szczerbiec Wolbórz 1:2 (1:0)
22' Rafał Jagodziński
                                          60', 75' Jarosław Szymczak