12 GUKS Gorzkowice 17 15
13 LKS Czarnocin 17 15
14 Czarni Rozprza 17 5

image11011

Mocnym akcentem rozpoczęli rundę wiosenną sezonu 2018/2019 piłkarze pierwszej drużyny Szczerbca. Przy wybornej pogodzie w sobotnie popołudnie nasi zawodnicy zdecydowanie pokonali na własnym boisku drużynę LKS Mniszków 4:1 (1:0).

Kilkanaście stopni Celsiusza na plusie, bezchmurne niebo, sobota po południu. W takich okolicznościach przyszło piłkarzom Szczerbca rozgrywać spotkanie 14. kolejki piotrkowskiej Klasy Okręgowej. Do Wolborza zawitała drużyna LKS Mniszków. Miało to być spotkanie gospodarzy - zimujących na miejscu 4. z gośćmi z miejsca 11. Faworytami byli więc gospodarze, ale jak doskonale wiemy, nie zawsze faworyt równa się zwycięzca.

W wyjściowym składzie wolborzan, w stosunku do zestawienia z jesieni, mogliśmy zobaczyć dwie nowe twarze. To wracający do nas po kilku latach bramkarz Marcin Kaźmierczak oraz Brazylijczyk Eduardo Goncalves 'Dudu'. Nasi zawodnicy wyszli na mecz zmotywowani i pobudzeni. Chcieli pożreć rywala i udanie rozpocząć wiosnę. Spotkanie - podobnie jak mecz w Moszczenicy - poprowadzili sędziowie z WS Skierniewice.

Początek to wzajemne badanie gruntu przez obie strony. Już w 4. minucie postraszyli nas przeciwnicy, groźnie dośrodkowując z prawej strony. 7 minut później mieliśmy rzut wolny po faulu na Piotrku Żerku, ale z dośrodkowania Jarka Szymczaka nic nie wyniknęło. W 20. minucie bramkarz gości na rzut rożny sparował strzał Żerka, a po rzucie rożnym Dudu głową przeniósł piłkę ponad bramką. W 33. minucie po zagraniu Mateusza Góralczyka dobrze znalazł się Piotrek Żerek i choć wypracował sobie okazję, zakończył akcję niecelnym strzałem. W 40. minucie przeciwnicy mogli nas skarcić, jednak po rajdzie naszą prawą stroną zawodnik LKS Mniszków trafił w boczną siatkę. 5 minut później, kiedy wszyscy oczekiwali już na gwizdek sędziego kończący pierwszą połowę spotkania, padła bramka na 1:0. Zza pola karnego mocno huknął Łukasz Dróżdż, jednak trafił w poprzeczkę, na szczęście przytomnie za akcją podążył Jarek Szymczak i jego dobitka znalazła już drogę do siatki. Sędzie nie pozwolił już wznowić gry i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:0.

Druga połowa miała być spokojniejsza - wszak mieliśmy już korzystny wynik, a przeciwnicy dotąd grali na tyle, na ile im pozwoliliśmy. I rzeczywiście zaczęło się dobrze. W 50. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelał Łukasz Dróżdż, jednak na wysokości zadania stanął bramkarz gości. Była to jednak okazja, która nie oddaje całego przebiegu początkowej części drugiej połowy meczu. Goście ruszyli odważnie, a my wyraźnie stanęliśmy. W 53. minucie w bardzo groźnej sytuacji na rzut rożny sparował piłkę Marcin Kaźmierczak. Mniszkowanianie prowadzili grę, a my oczekiwaliśmy na przebudzenie. Nadeszło ono w 62. minucie. Wtedy to rzut wolny spoza pola karnego bezpośrednim strzałem na bramkę zamienił Mateusz Góralczyk (wideo z tej akcji można zobaczyć na naszym profilu facebook). Z wynikiem 2:0 było już lżej, a 10 minut później wprowadzony na boisko Michał Maciejek pokazał, że potrafi grać głową. Strzelił bramkę na 3:0, a na uznanie zasługuje również fakt, że dośrodkowanie "na nos" posłał mu z prawej strony boiska Eduardo Goncalves, czyli Dudu. Przy wyniku 3:0 niestety zaczęliśmy grać zbyt niefrasobliwie. W 80. minucie meczu we własnym polu karnym w piłkę nie trafił Patryk Śliwiński, a podyktowany rzut karny na bramkę dla LKS Mniszków zamienił Łukasz Biskup. 5 minut później raz jeszcze groźnie zaatakowali rywale, jednak i tym razem refleksem wykazał się Marcin Kaźmierczak, parując piłkę na rzut rożny. Tuż przed końcem spotkania światło gościom zgasił Piotr Żerek. Można śmiało powiedzieć, że była to akcja meczu - nasz napastnik zaliczył 45-metrowy rajd zakończony celnym strzałem, ogrywając przy tym trzech przeciwników. Czuciem gry wykazał się w tej sytuacji arbiter, puszczając na środku boiska korzyść, która przerodziła się w akcję bramkową. Taki materiał odtwarza się sędziom na szkoleniach, była to tzw. książkowa korzyść. Wynik 4:1 nie uległ już zmianie i nasi zawodnicy mogli się cieszyć nie tylko z wygranej, ale także z czterech strzelonych bramek. Cieszy solidna gra w bramce i obronie, a luka po transferowanym do Lechii Tomaszów Maz. Kamilu Kubiaku wydaje się być szczelnie wypełniona. Oby tak dalej!

A już za tydzień wyjazdowe derby w Moszczenicy z miejscowym Włókniarzem. Czekamy na potwierdzenie dorej formy!

Szczerbiec Wolbórz - LKS Mniszków 4:1 (1:0)
45' Jarosław Szymczak
62' Mateusz Góralczyk
72' Michał Maciejek
                                   81' Łukasz Biskup (karny)