XVIII Turniej im. Zdzisława Bińka rozstrzygnięty

  • Drukuj

image10177

W minioną sobotę po raz osiemnasty już sportowo uczciliśmy pamięć zasłużonego działacza wolborskiego Szczerbca - Zdzisława Bińka. W zorganizowanym tradycyjnie na Jego cześć turnieju halowej piłki nożnej zagrało osiem zespołów seniorskich. Zwyciężył Świt Kamieńsk wyprzedzając KS Paradyż i Włókniarza Moszczenica. Były to jednocześnie Halowe Mistrzostwa Okręgu Piotrkowskiego Seniorów.

Tegoroczna edycja turnieju posiadała wyjątkową oprawę. Dzięki staraniom organizatorów i hojności Sponsorów najlepsi mogli liczyć nie tylko na pamiątkowe puchary, ale również wartościowe nagrody rzeczowe. W tym miejscu wielkie ukłony dla Sponsora Głównego - Firmy DACHLUX z Komorowa oraz Firmy GamaSport z Łodzi - Sponsora i zarazem partnera technicznego turnieju. To dzięki Ich hojności wręczono nagrody pieniężne o łącznej wartości 2 800 zł. Do tego doszły nagrody rzeczowe dla najlepszych: bramkarza, strzelca i zawodnika. Prezes Łódzkiego ZPN trzem przywołanym dżentelmenom zafundował kolejną niespodziankę - zaproszenia na mecz Polska - Łotwa na Stadionie Narodowym. Było więc o co grać.

Przejdźmy teraz do kwestii sportowych. Turniej stał na dość wyrównanym, choć nie najwyższym, poziomie. Największym rozczarowaniem były chyba składy klubów czwartoligowych. Czołowi zawodnicy tych drużyn dostali wolne lub znajdowali się na uzgodnionych w tym samym czasie sparingach. Bez odpowiedzi pozostanie pytanie, w jakim celu klub przyjmuje zaproszenie na turniej, w którym nie zamierza grać...? Odzwierciedleniem tej kwestii są zajęte przez czwartoligowców końcowe miejsca w tabeli turnieju. Znamiennym jest, że ubiegłoroczny zwicięzca - Stal Niewiadów - zamknął końcową klasyfikację. Świt Kamieńsk zwyciężył, bo był najbardziej zdeterminowany. Naszej młodej drużynie poszło średnio i z dziewięcioma punktami zajęła piąte miejsce. Jak kibice mogli zauważyć, trener Szczerbca Ireneusz Komar skorzystał z regulaminowej możliwości i wystawił do gry dwóch zawodników testowanych. Byli to Marcin Kaźmierczak oraz Dudu. Doskonale znany i lubiany w Wolborzu "Kaka" najprawdopodobniej zasili wolborski zespół wskutek zdrowotnych problemów Piotrka Gurdziałka, a Brazylijczyk jest bliski porozumienia z klubem, jego przydatność dla zespołu w najbliższych tygodniach oceni trener. Poniżej zestaw wyników Szczerbca i końcowa tabela turnieju.

Szczerbiec Wolbórz - KS Paradyż 0:3
Szczerbiec Wolbórz - Włókniarz Moszczenica 1:0
Szczerbiec Wolbórz - KS Niedośpielin 0:2
Szczerbiec Wolbórz - Świt Kamieńsk 2:3
Szczerbiec Wolbórz - RKS Radomsko 1:0
Szczerbiec Wolbórz - Stal NIewiadów 0:1
Szczerbiec Wolbórz - Omega Kleszczów 1:0

 

Miejsce Drużyna Punkty Bramki
1. Świt Kamieńsk 18 15-6
2. KS Paradyż  15 12-6
3. Włókniarz Moszczenica  12 7-6
4. KS Niedośpielin 10 6-3
5. Szczerbiec Wolbórz 9 5-9
6. Omega Kleszczów 7 7-10
7. RKS Radomsko 6 10-13
8. Stal Niewiadów 3 2-11

Puchar za I miejsce od Zarządu Szczerbca Wolbórz oraz nagrodę w postaci talonu na sprzęt sportowy o wartości 1500 zł od Fimy DACHLUX tradycyjnie wręczył syn Patrona turnieju, Prezes Zarządu Szczerbca minionej kadencji Dariusz Biniek. Talon na sprzęt o wartości 800 zł od Firmy GamaSport oraz puchar za II miejsce wręczył jego Fundator Prezes OZPN Piotrków Tryb. Stanisław Sipa. Talon o wartości 500 zł od Firmy Gama Sport i puchar Burmistrza Wolborza za III miejsce wręczył jego Fundator - Andrzej Jaros. Wymieniona trójka wręczyła również pamiątkowe statuetki oraz nagrody - torby sportowe oraz wspomniane wcześniej zaproszenia na mecz reprezentacji dla:

Organizatorzy turnieju raz jeszcze dziękują Sponsorom i wszystkim Dobrym Duszom, które przyczyniły się do sprawnej organizacji turnieju. Do zobaczenia za rok!

Barw Szczerbca Wolbórz bronili:

Marcin Kaźmierczak, Artur Link, Hubert Link, Jakub Link, Patryk Zaremba, Łukasz Dróżdż, Michał Maciejek, Dawid Przybysz, Dawid Serwa, Dudu, Mateusz Starosta, Adrian Gliszczyński, Krystian Latocha i Daniel Chanow.

Foto: Mariusz Sewerynek