12 LUKS Gomunice 13 12
13 LKS Czarnocin 13 10
14 Czarni Rozprza 13 4

image1004

Równo w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości przypadło nam rozgrywać mecz 13. kolejki piotrkowskiej okręgówki. W pochmurny, mglisty dzień ulegliśmy na wyjeździe MGKS Drzewica 1:0, choć zaprezentowaliśmy się naprawdę z dobrej strony.

Spotkanie w Drzewicy to typowy mecz walki. Przez większą część spotkania gra toczyła się w środkowej części boiska, a taki jej obraz przerywany był pojedynczymi akcjami w jedną bądź w drugą stronę. Trzeba jednak przyznać, że początek meczu w naszym wykonaniu wyglądał zbyt nerwowo, co przekładało się na łatwe straty piłki w rozegraniu i błędy w ustawieniu w obronie. Po jednym z nich po pół godzinie gry gapiostwo naszych obrońców mógł wykorzystać przeciwnik, jednak w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Chwilę później pod naszą bramką znów zrobiło się gorąco. Na szczęście strzał z rzutu wolnego z 17 metrów odbił się od jednego z naszych zawodników i skończyło się tylko na rzucie rożym - bez konsekwencji. W 43. minucie to Szczerbiec mógł wyjść na prowadzenie. Po rzucie wolnym strzał Mateusza Kacperskiego odbił jednak bramkarz. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:0.

Druga połowa to również typowa walka w środku pola, choć tym razem to my długimi okresami prowadziliśmy grę. 20 minut po przerwie straciliśmy jednak bramkę na 1:0. Bezpośrednie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał przeciwnik. Cóż, takie rzeczy w piłce się zdarzają, dość powiedzieć, że walkę w powietrzu z naszymi obrońcami wygrał zawodnik o głowę wyższy. Nie byliśmy w tym meczu drużyną słabszą i nie przyjmowaliśmy do wiadomości porażki - co pokazała ofensywna zmiana Michała Maciejka na Jarka Szymczaka. I właśnie ten ostatni w 80. minucie mógł doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu Dawida Przybysza z rzutu rożnego strzelając głową trafił jednak w słupek. W tym meczu więcej emocji już nie było i zmarznięci kibice zanieśli do domu wiadomość o zwycięstwie miejscowych. Uczciwym wynikiem dla nas byłby jednak co najmniej remis, a grę wolborzan - uwzględniając młodość zespołu, który wystąpił - komplementował nawet trener wicelidera Ryszard Pomykała.

Cóż, zimujemy bezpiecznie na 4. miejscu i pełni nadziei czekamy na rundę wiosenną. Teraz czas zasłużonego odpoczynku i leczenia skołatanych kibicowskich nerwów. Byle do wiosny!

MGKS Drzewica - Szczerbiec Wolbórz 1:0 (0:0)