12 LUKS Gomunice 13 12
13 LKS Czarnocin 13 10
14 Czarni Rozprza 13 4

image1005

W minione cztery dni piłkarze pierwszej drużyny rozegrali dwa mecze. W sobotę ulegli na wyjeździe LUKS Gomunice 4:3, dziś - w środę - pewnie pokonali w 1/8 Finału Pucharu Polski czwartoligową Stal Niewiadów aż 4:1.

Zacznijmy od meczu pucharowego. Do Wolborza przyjechała faworyzowana Stal Niewiadów. Jak się jednak okazało, czwartoligowiec jest w trudnej sytuacji kadrowej i zawitał w składzie 12-osobowym. Nie jest to jednak nasz problem, ale trzeba uczciwie przyznać, że na końcowy sukces pracowaliśmy przez pełne 90 minut. Prowadzenie mogliśmy, a właściwie powinniśmy objąć już w 5. minucie meczu. Kamil Kubiak znalazł sie w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz trafił prosto w niego. 10 minut później po strzale również Kamila piłkę z linii bramkowej wybił zawodnik Stali. Do przerwy więcej tak groźnych sytuacji już nie mieliśmy, a po około dwudziestu minutach naszej przewagi sytuacja na boisku zaczęła się stabilizować. Z kilkoma kontrami wyszli niewiadowianie, jednak obyło się dla nas bez konsekwencji.

Drugą połowę zaczęliśmy z animuszem. 8 minut po przerwie dobrą akcję wyprowadził Dawid Przybysz, kończył ją strzałem Kamil Kubiak, jednak i tym razem górą był bramkarz Stali. Podobny przebieg miała akcja, która wydarzyła się chwilę później. W rolach głównych te same osoby - Dawid Przybysz zaliczył przechwyt i rozpoczął kontrę - ponownie zakończoną obronionym strzałem Kamila Kubiaka. Bezbramkowy remis utrzymał się do 57. minuty, kiedy to zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystał Michał Maciejek, realizując dewizę, która jest powieszona w szatni - "Jeśli nie wiesz, co zrobić z piłką, po prostu wepchnij ją do siatki, inne opcje omówimy później". Pięć minut później prowadziliśmy już 2:0. Za długim wykopem Mateusza Starosty do końca pognał Caio Cesar, przewalczył obrońcę i wyłuskał mu piłkę, wyłożył ją Patrykowi Tomaszczykowi, a ten - po chwili zastanowienia - lobem pokonał bramkarza Stali. Dziesięć minut później z rzutu rożnego genialnie dośrodkował Dawid Serwa, a skorzystał z tego Hubert Pirek, który po zdobyciu bramki - ku uciesze kibiców - wykonał żywiołową cieszynkę. Prowadziliśmy już 3:0. Niestety, pozwoliliśmy się zaskoczyć i już dwie minuty później było 3:1. Zawodnikowi Stali piłka doskonale siadła na nodze, a próbujący interweniować Mateusz Starosta nie miał szans. I w tym momencie zaczął się trwający 10 minut nerwowy okres w naszej grze. Stal osiągnęła przewagę i groźnie atakowała - raz nawet strzelając w słupek. Mecz rozwiązał się w 41. minucie drugiej połowy, kiedy to rozpędzony Sebastian Piotrowski zagrał w poprzek bramki, a nogę dołożył Patryk Tomaszczyk, ustalając wynik spotkania.

Jesteśmy więc w ćwierćfinale Pucharu Polski Okręgu Piotrkowskiego. W rywalizacji pozostało tylko 8 drużyn, więc to spore wyróżnienie. Czekamy na kolejnego rywala.

W sobotę byo jednak gorzej. Na ligowej drodze przytrafiło nam się pierwsze potknięcie. Bezbarwny w naszym wykonaniu - szczególnie do przerwy - mecz zakończył się porażką 4:3. Po dwudziestu minutach przegrywaliśmy już 2:0. Niestety, przeciwnicy zaliczyli jeszcze trafienie do szatni i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 3:0.

Po przerwie nieco się przebudziliśmy, jednak okazało się za późno. Już chwilę po rozpoczęciu gry trafił Kamil Kubiak. Przeciwnicy szybko jednak odpowiedzieli i było już 4:1. W 55. minucie mieliśmy rzut karny, niestety nie wykorzystał go Jarek Szymczak. Dziesięć minut później kolejny rzut karny na bramkę zamienił Kamil Kubiak. Tuż przed końcowym gwizdkiem wynik spotkania ustalił Łukasz Dróżdż.

Przed nami kolejne ligowe emocje. W sobotę na wolborskim stadionie zagości beniaminek - Olimpia Wola Załężna. Początek spotkania o 16:30. Zapraszamy na stadion!