12 LUKS Gomunice 13 12
13 LKS Czarnocin 13 10
14 Czarni Rozprza 13 4

kubiak

Na dobre wystartowała piotrkowska okręgówka. W 2. kolejce w Wolborzu zagościli piłkarze Włókniarza Moszczenica. Wrócili stąd jednak na tarczy, ponosząc sromotną porażkę 4:1. Dodajmy, że była to premiera nowego - jak się okazało, szczęśliwego - kompletu strojów meczowych uzyskanego dzięki hojności naszego Sponsora - Firmy DACHLUX (kliknij aby odwiedzić stronę Sponsora).

Ten mecz to jeden z tych, które miały dać odpowiedź, na co nas stać w tym sezonie. Drużyna Włókniarza w minionych latach była co najmniej solidnym średniakiem w Klasie Okręgowej. Do tego dochodzi oczywiście prestiżowy aspekt - wszak to derby, od zawsze chyba naznaczone w ten sposób. Zmotywowana drużyna Szczerbca zaczęła dobrze. Sprawne prowadzenie akcji pozwoliło na kontrolę przebiegu meczu w pierwszej połowie. Już na samym początku w dobrej sytuacji przestrzelił Patryk Zaremba, a parę minut później Kamil Kubiak. Drużyna moszczenicka starała się jednak wykorzystywać nasze błędy, kilkakrotnie nas groźnie kontrując. Jedna z takich akcji zakończyła się nawet strzałem w poprzeczkę. Tymczasem, jak mówi stare piłkarskie porzekadło, niewykorzystane okazje się mszczą, co mieliśmy okazję zaobserwować. Moszczenica bramki nie zdobyła, za to do szatni trafienie zaliczył Kamil Kubiak, jak się miało później okazać - zaczynając swój strzelecki festiwal. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Tuż po przerwie wydawało się, że zwycięstwo mamy już niemal pewne. Kamil Kubiak pięknym strzałem z woleja podwyższył na 2:0. W tym miejscu można spokojnie dodać, że Kamil w takiej formie może zdobyć w tym sezonie jeszcze niejedną piękną bramkę. Kilkanaście minut później losy spotkania mogły ulec zmianie. Na 2:1 kąśliwym strzałem z rzutu wolnego do siatki Piotrka Gurdziałka trafił Daniel Szymczyk. Gracze Włókniarza uwierzyli, że można. Kilka minut później strzelili na 2:2, jednak bramka nie została uznana - sędziowie zasygnalizowali spalonego. Moszczenicka nawałnica trwała około 10 minut. Udało się ją przetrzymać ze stratą tylko jednej bramki i później było już łatwiej. W samej końcówce bramki na 3:1 i 4:1 dołożył Kamil Kubiak, stajac się tym samym zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców piotrkowskiej okręgówki. Tak trzymać!

Warto dodać, że bardzo dobrą zmianę dał młody pomocnik - Dawid Przybysz, ostatnio występujący w Lechii II Tomaszów Maz., a wypożyczony do Wolborza do końca sezonu. Choć dopiero się u nas pojawił, znakomicie wkomponowuje się w zespół i wydaje się, że możemy mieć z tego chłopaka pociechę.

Choć niezmiernie cieszą wyniki, to jednak jeszcze bardziej podoba się gra. Piłkarsko wyglądamy bardzo dobrze i jeśli tylko uda się utrzymać obecny poziom (a tym bardziej go podnieść), nie powinniśmy bać się w tej lidze nikogo. Czarne chmury są już daleko za nami i spokojnie i z nadziejami oczekujemy kolejnych spotkań.

Szczerbiec Wolbórz - Włókniarz Moszczenica 4:1 (1:0)
43', 48', 80', 90' Kamil Kubiak