12 Start Lgota Wielka 11 10
13 Zapał Krzętów 11 6
14 Kawaleria Tomaszów Maz. 11 2

20170917 110555

Po sześciu kolejkach w Wolborzu nastroje raczej minorowe. W sześciu meczach okręgówki Szczerbiec zgromadził 7 oczek i na razie zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli.

Niedzielne przedpołudnie nie dla Szczerbca. Po meczu ciężko było o opinię, która nie zawierałaby co najmniej jednego niecenzuralnego słowa. Nic dziwnego, porażka boli, tym bardziej, że znów tracimy punkty tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Ale po kolei. Początek meczu nie zwiastował późniejszych kłopotów. W 24. minucie w zamieszaniu w polu karnym przeciwnika najlepiej odnalazł się Paweł Kuta i umieścił piłkę w siatce. Nasza radość nie trwała jednak długo, bo minutę później po karygodnym błędzie w obronie i niedokładnym podaniu do bramkarza piłkę przejął przeciwnik, a próbujący ratować sytuację Piotr Gurdziałek faulował. Rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Marusiński i przewagę trzeba było budować od nowa. Przed przerwą prowadzenie dla wolborzan zdobył jeszcze Mateusz Góralczyk, choć - mówiąc szczerze - powinniśmy w tym momencie prowadzić już co najmniej dwoma bramkami. Po przerwie gra układała się gorzej, czego wyraz widać w zdobyczach bramkowych. Od 70. minuty graliśmy w dziesiątkę po - zasłużonej - czerwonej kartce dla Łukasza Klufa za nieprzepisowe zatrzymanie przeciwnika wychodzącego sam na sam. Kilka minut później jednak sędzia Tomasz Krawczyk w bliźniaczej sytuacji, ale w drugą stronę, obrońcy GUKS-u z boiska już nie wyrzucił. Na pewno nie przegraliśmy tego meczu przez sędziego, jednak niekorzystne dla nas decyzje miały istotny wpływ na jego przebieg. 72. minuta to brak krycia w polu karnym przy rzucie rożnym i bramka na 2:2. Ostatnie 20 minut to ciągła nerwówka, aż do 91. minuty - wtedy nerwy opadły, bo pewne już się stało, że Szczerbiec ten mecz przegra.

Musimy się obudzić, wyjść z marazmu i zacząć "gryźć trawę". Okręgówka to nie Champions League i wiele meczów trzeba wygrywać ambicją, sportową złością i zaangażowaniem. A tego wszystiego chyba u nas ostatnio brakuje. Drużynie potrzeba wstrząsu, który spowoduje pobudzenie ambicji i przede wszystkim poprawę stylu gry. Najbliższa okazja w niedzielę w Drzewicy.

Szczerbiec Wolbórz - GUKS Gorzkowice 2:3 (2:1)