12 Start Lgota Wielka 11 10
13 Zapał Krzętów 11 6
14 Kawaleria Tomaszów Maz. 11 2

21231042 1415811241849011 8098093620668223022 n

Sobotnie popołudnie zakończyło się szczęśliwie dla piłkarzy okręgówki Szczerbca. Po udanym meczu zwyciężyli Start Lgota Wielka 1:0.

Najważniejszym zadaniem na sobotę była rehabilitacja zespołu po wysokiej porażce z rezerwami Omegi Kleszczów i odbudowa własnego stylu gry oraz wyskoiego morale. I to się udało. Mecz od początku był pod kontrolą wolborzan. Przed przerwą bardzo dobra gra gospodarzy zaowocowała kontrolą meczu i mnogością sytuacji podbramkowych (Kamil Kubiak nie wykorzystał "1 na 1", Adrian Gliszczyński z 3 metrów nie trafił do "pustaka", Hubert Link z 5. metra trafił w poprzeczkę). Wynik otworzył jednak dopiero w 40. minucie Patryk Tomaszczyk strzałem głową po kapitalnej asyście Macieja Tomy.

Druga połowa wyglądała już nieco słabiej, ale mimo wszystko mieliśmy więcej z gry, wyprowadzaliśmy kontrataki, ale w dogodnych sytuacjach bramkowych brakło wykończenia. Groźnie zrobiło się w 80. minucie, kiedy to kosztowny błąd popełnił Łukasz Dróżdż, jednak zwycięsko z pojedynku "sam na sam" z napastnikiem gości wyszedł Piotr Gurdziałek. Do drugiej połowy sędzia doliczył długie 7 minut. Zawodnicy Startu grali piłkę "na aferę", jednak wolborscy obrońcy do końca meczu grali już bezbłędnie i wynik nie uległ zmianie.

Szczerbiec Wolbórz - Start Lgota Wielka 1:0 (1:0)
40' P. Tomaszczyk

Szczerbiec: Gurdziałek - Kluf, Gliszczyński, Dróżdż (85' Śliwiński), Góralczyk (90' Zaremba), Link H. (88' Pirek), Jaśkowski, Toma (60' Piotrowski), Tomaszczyk (75' Krawczyk), Kubiak (68' Rękorajski), Kuta (80' Maciejek)

W minioną środę mniej szczęśliwie zakończył się mecz III rundy Pucharu Polski okręgu piotrkowskiego. Piłkarze Szczerbca przegrali mecz z rezerwami Lechii Tomaszów Maz. 1:2.

Lechia przyjechała do Wolborza w najsilniejszym możliwym składzie, wzmocniona zawodnikami z pierwszej drużyny. Zespół Szczerbca podszedł do meczu w mocno przemeblowanym składzie. Na przestrzeni całego meczu przewagę mieli goście, jednak do przerwy nie potrafili jej wykorzystać, a spokojny zazwyczaj trener Wiesław Żmuda nie posiadał się ze złości po każdym błędzie swoich podopiecznych. Po przerwie na prowadzenie wyszli nawet wolborzanie, strzelcem bramki Patryk Tomaszczyk. Końcówki jednak nie wytrzymaliśmy i po błędzie w obronie, a następnie rzucie karnym straciliśmy dwie bramki, ostatecznie przegrywając spotkanie.

Szczerbiec Wolbórz - Lechia II Tomaszów Maz. 1:2 (0:0)