Następny mecz - Klasa Okręgowa

Datum So, 28. Kwi. 2018 Beginn 17:00
GUKS Gorzkowice
GUKS Gorzkowice
T.S. Szczerbiec Wolbórz
Szczerbiec Wolbórz
-:-

Następny mecz - Klasa B

Datum So, 28. Kwi. 2018 Beginn 17:00
KS Concordia Piotrków Trybunalski
Concordia Piotrków Tryb.
TS Szczerbiec II Wolbórz
Szczerbiec II Wolbórz
-:-

PRZEKAŻ 1%

krs

Sponsorzy

Tabela

Lp Zespół M Pkt
1 RKS Radomsko 17 46
2 Astoria Szczerców 17 38
3 Polonia Piotrków Tryb. 17 34
4 Czarni Rozprza 17 29
5 Włókniarz Moszczenica 17 28
6 Lechia II Tomaszów Maz. 17 26
7 Omega II Kleszczów 17 25
8 MGKS Drzewica 17 23
9 Świt Kamieńsk 17 22
10 GUKS Gorzkowice 17 20
11 Start Lgota Wielka 17 16
12 Szczerbiec Wolbórz 17 15
13 Zapał Krzętów 17 7
14 Kawaleria Tomaszów Maz. 17 5

 DSC0904

Ta seria musi mieć swój kres. Kolejny z meczów do wygrania kończy się stratą punktów. W sobotnie popołudnie radośni do domów wrócili piłkarze Czarnych Rozprza. Szczerbiec przegrał na własnym boisku 0:1.

Za nami kolejny z serii meczów, które powinniśmy rozstrzygnąć na swoją korzyść, ale tak się nie stało. Początkowo nic nie zapowiadało tak poważnych kłopotów. Z pełnym zrozumieniem powagi sytuacji, mocno zmotywowani do meczu podeszli zawodnicy. Przełożyło się to na dużą przewagę na początku meczu. Od pierwszego gwizdka naciskaliśmy przeciwnika, mieliśmy więcej z gry, byliśmy groźni w ataku. Sporo zamieszania w szeregach obrony siało trio Kamil Kubiak - Sebastian Piotrowski - Marek Rękorajski. Obrona Czarnych szarpana była szybkimi atakami na bokach po obu stronach boiska. I tutaj dochodzimy do sedna problemu - mieliśmy co najmniej 2-3 sytuacje, w których mogła, a właściwie powinna paść bramka. Należało napocząć przeciwnika i ułożyć sobie mecz. Tak się jednak nie stało i po żywiołowych 15 minutach w naszym wykonaniu obraz gry zaczął się stabilizować. Pod koniec pierwszej połowy to drużyna z Rozprzy przejęła inicjatywę i zaczęła korzystać z wdzierającego się w naszą grę obronną chaosu. W 40 minucie meczu mogliśmy przegrywać 0:1. Sprawnie przeprowadzony atak rozprzan skończył się umieszczeniem piłki w naszej siatce, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Co się jednak odwlekło, to nie uciekło. 45 minuta meczu - strata piłki w środku pola i kontra przeciwników przerwana faulem w pobliżu naszego pola karnego. Z rzutu wolnego bezpośrednim strzałem Jarosława Kotasa pokonał Daniel Szymczyk. Na przerwę schodziliśmy z takim wynikiem.

Nadzieje pokładane w drugich 45 minutach okazały się płonne. Przeciwnik - któremu zresztą nic już w tym sezonie nie grozi - mając dobry wynik nie spieszył się i grał powoli i rozważnie. My, szukając swojej szansy, graliśmy nerwowo i popełnialiśmy dużo błędów przy wyprowadzeniu piłki. Mogliśmy nawet zostać skarceni za niefrasobliwość w obronie, ale raz uratował nas słupek, a innym razem sytuację sam na sam obronił Jarosław Kotas. W 86 minucie naszym zdaniem trochę na wyrost sędzia Michał Dzwonkowski drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartką ukarał Wojciecha Jaśkowskiego. Kończyliśmy więc w dziesiątkę. Mecz zakończył się wynikiem 0:1 i przy zwycięstwie GUKS Gorzkowice w Szczercowie mocno skomplikował naszą sytuację w tabeli. Zaczynamy nerwowo spoglądać w kierunku IV ligi łódzkiej i kibicujemy Ceramice Opoczno i rezerwom GKS Bełchatów.

Za tydzień bardzo ważny mecz - mówiąc żargonem "o 6 punktów" - spotkanie w Gorzkowicach z miejscowym GUKS. Musimy się w końcu przełamać. A czasu coraz mniej.

Szczerbiec Wolbórz - Czarni Rozprza 0:1 (0:1)
                                   45' Daniel Szymczyk

Szczerbiec:
Jarosław Kotas - Adrian Gliszczyński, Michał Maciejek, Łukasz Dróżdż, Patryk Zaremba - Marek Rękorajski, Mateusz Góralczyk, Hubert Link, Wojciech Jaśkowski, Sebastian Piotrowski - Kamil Kubiak. Zmiany: Piotr Czwartek, Rafał Makowski, Mateusz Kacperski, Andrzej Ksyt

 

20180304 150024

Za nami kolejne sprawdziany naszych drużyn w meczach towarzyskich. W sobotę w Gutowie na sztucznej nawierzchni piłkarze okrękówki rozbili Juvenię Wysokienice aż 8:1, a w niedzielę, również w Gutowie, klasa B zremisowała z LKS Czarnocin 2:2.Za nami kolejne sprawdziany naszych drużyn w meczach towarzyskich. W sobotę w Gutowie na sztucznej nawierzchni piłkarze okrękówki rozbili Juvenię Wysokienice aż 8:1, a w niedzielę, również w Gutowie, klasa B zremisowała z LKS Czarnocin 2:2.

 

Sobotni mecz w ośrodku w Gutowie rozpoczął się o godz. 16:00. W ciągu pierwszych 30 minut nasz zespół cechowała bardzo dobra gra. Skutecznie wykorzystywaliśmy nasze szybkie boki - godna uwagi jest dobra gra na prawej obronie Sebastiana Piotrowskiego (zwieńczona bramką i asystą), który w 30. minucie doznał kontuzji (naciągnięcie mięśnia dwugłowego) oraz dobra gra Patryka Tomaszczyka, który naciągnął pachwinę, ale wytrwał do końca meczu. Ponadto choroba wyeliminowała z gry Norberta Sypułka i Adriana Gliszczyńskiego, kontuzje nadal leczą Hubert Link, Mateusz Kacperski, Maciek Toma, Kamil Krakowiak, Łukasz Kluf. Nieobecny był również Marek Rękorajski, którego zatrzymały obowiązki zawodowe. Pomimo kłopotów wynik jaki osiągnęliśmy musi cieszyć, choć oczywiście nie było tak różowo jak sam wynik mógłby na to wskazywać. Zwłaszcza w drugiej połowie organizacja gry była na niższym poziomie niż oczekujemy. Jeśli chodzi natomiast o pozytywy, cieszy na pewno skuteczność Kubiaka i Tomaszczyka, także kolejna bramka głową po stałym fragmencie gry Jaśkowskigo czy dobra postawa obrońców. Najważniejsze testy przyjdą jednak już niebawem.

Szczerbiec Wolbórz - Juvenia Wysokienice 8:1 (5:0)
3', 20', 77' Kamil Kubiak
7', 60' Patryk Tomaszczyk
27' Sebastian Piotrowski
44' Jarosław Kotas
82' Wojciech Jaśkowski

Szczerbiec:
Gurdziałek, Dróżdż, Maciejek, Pirek, Piotrowski (33' Kotas), Jaśkowski, Kobędza, Góralczyk, Tomaszczyk, Zaremba, Kubiak.  

Dzień później na tym samym boisku o godz. 14:00 B-klasowe rezerwy zmierzyły się z faworyzowanym zespołem LKS Czarnocin (wszak to lider własnej grupy klasy A). I tutaj musimy odnotować, że choć Czarnocin był zespołem lepiej zorganizowanym piłkarsko i z większą kulturą gry, to jednak ambicja i wola walki naszych zawodników wystarczyły, aby nie wracać do Wolborza na tarczy. Z bardzo dobrej strony znów pokazali się juniorzy - akcję, po której padła bramka na 2:2 przeprowadził wprowadzony na boisko na końcowe minuty Marcin Adamczyk, a z jego podania skorzystał Kacper Durski. To ważne, że widać kolejne przebłyski młodzieży, takie ogranie i okrzepnięcie może być w przyszłości na wagę złota.

Szczerbiec II Wolbórz - LKS Czarnocin 2:2 (1:0)
60' Rafał Makowski (karny)
82' Kacper Durski

20180224 125535

Dzisiaj, w sobotę, o godz. 13:00 na sztucznej nawierzchni w ośrodku w Gutowie towarzysko zmierzyły się drużyny Szczerbca Wolbórz i Grabki Grabica. Z pojedynku zwycięsko wyszli nasi zawodnicy, pokonując przeciwników 5:0.

Rozgrywany przy silnym mrozie i potęgującym uczucie zimna wietrze mecz był niemałym wyzwaniem dla obu drużyn. Rzecz jasna, w takich warunkach nie należało się spodziewać wielkiego piłkarskiego widowiska. Chociaż warunki mocno utrudniały grę w piłkę i długo trzeba było czekać, aż piłkarze dobrze wejdą w mecz, nasi zawodnicy stanęli jednak na wysokości zadania i wypunktowali rywala. Trzeba podkreślić, że mimo ciągłej absencji kilku zawodników zespół wygląda solidnie, a spotkanie z Grabką to już drugi mecz z rzędu bez straconej bramki.

W dniu jutrzejszym o godz. 13:00, jeśli pogoda pozwoli, również w Gutowie swój sparing rozegra druga drużyna. Przeciwnikiem będzie Ruch Chrzanowice.

Szczerbiec Wolbórz - Grabka Grabica 5:0
30', 75' Kamil Kubiak
52', 68' Patryk Tomaszczyk
85' Norbert Sypułek

Szczerbiec:
Jarosław Kotas - Sebastian Piotrowski, Michał Maciejek, Adrian Gliszczyński, Łukasz Dróżdż - Patryk Zaremba, Mateusz Góralczyk, Wojciech Jaśkowski, Patryk Tomaszczyk - Norbert Sypułek - Kamil Kubiak. Zmiany: Hubert Pirek, Marek Rękorajski, Daniel Kobędza

IMG 0015

Wysokim zwycięstwem 4:0 zakończył się sobotni sparing seniorów Szczerbca Wolbórz z LKS Lubochnia. To dobra informacja na półmetku przygotowań do wiosny.

Oba zespoły spotkały się w sobotę o godz. 19:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Tomaszowie Maz. Na przestrzeni całego meczu objawiła się różnica klas obu zespołów. O ile do przerwy drużyna z Lubochni stawiała jeszcze jakiś opór, o tyle w miarę upływu sił popełniała coraz więcej błędów, które skrzętnie wykorzystywane przez naszych zawodników przynosiły kolejne bramki. W drugą zaś stronę - naszej bramce przeciwnicy zagrozili wyłącznie wskutek naszego gapiostwa lub przypadkowych akcji, a nie swojej groźnej ofensywy. Zaznaczyć należy, że mecz mogliśmy wygrać wyżej, a trener ma sporą partię materiału do analizy szkoleniowej. I to jest najważniejsze, choć wynik też niezmiernie cieszy.

Wcześniej, bo o 15:30 na sztucznym boisku w Gutowie Małym do boju przystąpiła druga drużyna, która podejmowała Grabkę Grabica. Niezły mecz, w którym nie zabrakło walki i ambicji przegraliśmy z wyżej notowanym rywalem 1:2. Był to pierwszy sparing rezerw tej zimy. Na odnotowanie zasługuje fakt, że dla kilku naszych juniorów - Kacpra Durskiego, Jakuba Sońty i Daniela Chanowa był to pierwszy występ w drużynach seniorskich Klubu. Cieszy, że pomału udaje się włączać młodych wychowanków do szerokiej kadry seniorskiej i mamy nadzieję, że - choć przed nimi jeszcze lata wytężonej pracy - ich gra dla Szczerbca będzie radować nasze oczy przez wiele lat. Warto zanotować te nazwiska. Może kiedyś, po latach to właśnie ci chłopcy będą stanowić o sile pierwszego zespołu.

Szczerbiec Wolbórz - LKS Lubochnia 4:0 (1:0)
1:0 - Patryk Tomaszczyk w sytuacji sam na sam
2:0 - Wojciech Jaśkowski głową po rzucie rożnym
3:0 - Patryk Tomaszczyk lobuje bramkarza przeciwników po fatalnym wybiciu piłki
4:0 - Damian Czapnik z najbliższej odległości pokonuje bramkarza po asyście Patryka Zaremby

Szczerbiec:
Jarosław Kotas - Łukasz Dróżdż, Adrian Gliszczyński, Michał Maciejek, Sebastian Piotrowski - Patryk Tomaszczyk, Wojciech Jaśkowski, Mateusz Góralczyk, Patryk Zaremba - Norbert Sypułek - Kamil Kubiak. Zmiany: Damian Czapnik

Szczerbiec II Wolbórz - Grabka Grabica 1:2
Bramka dla Szczerbca: Rafał Makowski

Szczerbiec II:
Mateusz Starosta - Damian Żegota, Artur Link, Piotr Węgrzynowski, Adrian Fijałkowski - Andrzej Ksyt, Dominik Nowak, Jakub Link, Patryk Szadkowski - Rafał Makowski, Kacper Durski. Zmiany: Kacper Śliwiński, Jakub Sońta, Daniel Chanow, Daniel Kobędza, Łukasz Majchrowicz, Łukasz Węgrzynowski, Marcin Staniaszek

20180210 162333

Piłkarski weekend dla Szczerbca to nie tylko halowy turniej juniorów. W sobotę sparowała pierwsza drużyna seniorów. Mocno zdekompletowany zespół Szczerbca pokonał w Kleszczowie tamtejszą Omegę 3:1.

Kadra, która może spokojnie pracować w cyklu treningowym i meczach sparingowych wciąż nie jest tak szeroka jak byśmy chcieli. Przeziębienia, infekcje i różne urazy dokuczają wielu zawodnikom pierwszego zespołu. W 14-osobowej kadrze na ostatni mecz znalazło się 6 zawodników pracujących na co dzień z drugą drużyną - 3 z nich rozegrało pierwszą połowę, 3 wystąpiło w drugiej. Pomimo takich osłabień udało się rozegrać dobry sparing, zakończony zwycięstwem.

Omega Kleszczów - Szczerbiec Wolbórz 1:3 (1:2)
Bramki dla Szczerbca:
1:0 - Piotr Czwartek
2:0 - Łukasz Dróżdż
3:1 - Mateusz Góralczyk

Był to drugi mecz towarzyski w bieżącym okresie przygotowawczym. Tydzień wcześniej podopieczni Ireneusza Komara ulegli w Tomaszowie Maz. drużynie LKS Czarnocin 2:3.

KONTAKT

Towarzystwo Sportowe Szczerbiec Wolbórz
ul. Sportowa 32
97-320 Wolbórz

NIP: 771-17-93-493
Nr rachunku bankowego: 41 8980 0009 2033 0044 3487 0002

Prezes: Adam Kołodziejczyk, tel. 531 400 293
Wiceprezes: Paweł Woźniak, tel. 781 544 065

E-mail: wolborz@ozpnpiotrkow.pl

NA SKRÓTY

Joomla Templates by Joomla51.com