12 Włókniarz Moszczenica 13 10
13 Olimpia Wola Załężna 13 10
14 LUKS Gomunice 13 2

III miejsce TS SZCZERBIEC Wolbórz

25 stycznia 2020 r. w Hali Sportowej w Wolborzu odbył się już po raz XIX Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Zdzisława BIŃKA będący jednocześnie Mistrzostwami Seniorów na szczeblu Delegatury ŁZPN w Piotrkowie Tryb.
W rywalizacji udział wzięło 6 drużyn reprezentujących Delegaturę ŁZPN w Piotrkowie Tryb. na różnych szczeblach rozgrywek:
• IV liga – LKS OMEGA Kleszczów, LKS CERAMIKA Opoczno
• Klasa Okręgowa Seniorów – LZS ŚWIT Kamieńsk, KS Paradyż, TS SZCZERBIEC Wolbórz
• Klasa A Seniorów – LKS POLONIA Gorzędów

W turnieju zwyciężyła drużyna KS Paradyż. Drugie miejsce zajął zespół LZS ŚWIT Kamieńsk, a na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna gospodarzy TS SZCZERBIEC Wolbórz.

6. Omega Kleszczów 2 4-11

O miejscu 3 zgodnie z regulaminem turnieju zadecydował wynik bezpośredniego spotkania.

TS SZCZERBIEC Wolbórz – LKS CERAMIKA Opoczno 1:0

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mariusza Koćmina z KS Paradyż.
Najskuteczniejszym zawodnikiem został Przemysław Olejnik ze Świtu Kamieńsk, strzelec 6 goli.
Nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał wolborzanin Mateusz Starosta.

Puchary, statuetki oraz nagrody wyróżnionym wręczyli Dariusz Biniek syn patrona turnieju, Prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak, Wiceprezes ŁZPN Stanisław Sipa, Dyrektor biura Posła na Sejm RP Dariusza Klimczaka - Marcin Skorupiński, Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, właściciel Firmy GamaSport z Łodzi Anna Piechota.

Talony na sprzęt sportowy dla najlepszych drużyn (I miejsce – talon na kwotę 1300 zł, II miejsce – 1000 zł, III miejsce – 600 zł, IV miejsce – 400 zł) oraz nagrody rzeczowe dla wyróżnionych zawodników i pozostałych drużyn ufundowali Sponsorzy turnieju: sponsor główny - Firma DACHLUX z Komorowa oraz Firma GamaSport z Łodzi – regionalny dystrybutor marek VIGO, ERREA i JOMA.

Patronat honorowy nad Turniejem objął Poseł na Sejm RP Dariusz Klimzcak.
Patronat medialny nad Turniejem objął Dziennik Łódzki Polska Press Sp. z o.o.

Organizatorami wspomnianego turnieju byli: Towarzystwo Sportowe „SZCZERBIEC" Wolbórz, Łódzki Związek Piłki Nożnej oraz Urząd Miejski w Wolborzu.

Barw Szczerbca bronili: Mateusz Starosta, Piotr Żerek, Hubert Link, Dawid Serwa, Adrian Gliszczyński, Marcel Robak, Jakub
Adamczyk.
Trener drużyny: Ireneusz Komar.

plakatszczerbiec2020

Już w sobotę, 25.01. rozegrany zostanie po raz XIX Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Zdzisława Bińka. W tym roku będą to także Mistrzostwa Seniorów Piotrkowskiej Delegatury ŁZPN.

Główny Sponsor - DACHLUX

Sponsor oraz Partner Techniczny - GamaSport

W tegorocznej edycji turnieju wystąpi 6 zespołów. Tytułu broni Świt Kamieńsk. Początek zmagań zaplanowano na godz. 9.30, zaś zakończenie ok. godziny 13.30. Zapraszamy!

IMG 5251

Na inaugurację nowego sezonu piłkarze Szczerbca Wolbórz zremisowali 1:1 w Kamieńsku z miejscowym Świtem. Bramkę dla wolborzan zdobył w 52. minucie spotkania Piotr Żerek. To sprawiedliwy i cenny zarazem remis - dość powiedzieć, że drużyna Świtu zawsze była dla nas niewygodnym rywalem. Poniżej galeria zdjęć z meczu.

Świt Kamieńsk - Szczerbiec Wolbórz 1:1 (1:0)
22' Przemysław Olejnik
                               52' Piotr Żerek

kadra 2019

Już dzisiaj inauguracja sezonu przez naszą drużynę w Klasie Okręgowej. Jak wyglądały przygotowania do sezonu 2019/2020? Czego spodziewa się po nadchodzących rozgrywkach? Jakie ma oczekiwania od zespołu? O tym wszystkim w wypowiedzi dla naszego portalu opowiada trener pierwszego zespołu, Ireneusz Komar.

"Przygotowania do sezonu 2019/2020 rozpoczęły się 15 lipca o godzinie 18:00. Treningi odbywały się trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. W pierwszych dwóch mikrocyklach sparingi rozgrywane były w czwartki oraz soboty, natomiast od trzeciego mikrocyklu dniem sparingowym była już tylko sobota.

W okresie przygotowawczym drużyna seniorów rozegrała pięć meczów kontrolnych z następującymi zespołami: drużyną Brazylijczyków, trenującą w Gutowie Małym, LKS Lubochnia, LKS Wola Krzysztoporska, Omegą II Kleszczów, Ceramiką Opoczno (rocznik 2001) oraz mecz drugiej rundy Pucharu Polski - ponownie z LKS Wola Krzysztoporska.

Treningi przygotowawcze przebiegały bez zakłóceń, towarzyszyły im duża frekwencja oraz zaangażowanie ze strony zawodników. Udało się również uniknąć kontuzji i większych kłopotów zdrowotnych. Założony plan treningowy został w pełni zrealizowany. Dodatkowo Klub pozyskał nowych zawodników, a co za tym idzie, wzmocniona została obsada na poszczególne pozycje. Kadra zawodników liczy obecnie 27 osób. Do drużyny seniorów dołączyli: Łukasz Kulbat, Dawid Kapuściński, Radosław Stolarski, Patryk Różalski, Karol Wyszkowski, Paweł Kuta oraz Jakub Kacperski. Po przebytej kontuzji treningi wznowił Maciej Toma. Do pierwszej drużyny, trafiło również czterech zawodników z drużyny juniorów: Fabian Majda, Marcin Adamczyk, Krystian Latocha i Dawid Piwowarski. W treningach w okresie przygotowawczym uczestniczyli także juniorzy z rocznika 2004, którzy jesienią będą reprezentować barwy Lechii Tomaszów Mazowiecki i GKS Bełchatów. Z drużyny odeszli: Dawid Przybysz (Polonia Piotrków Tryb.), Łukasz Dróżdż (sprawy służbowe), Kamil Kubiak (w przerwie zimowej przeszedł do Lechii Tomaszów Mazowiecki), ponadto Kamil Krakowiak, Artur Link oraz Kuba Link są po operacjach rekonstrukcji więzadeł krzyżowych i obecnie przechodzą rehabilitacje.

Po okresie przygotowawczym przystępujemy do zmagań ligowych z dużymi nadziejami oraz wiarą we własne umiejętności. Liga wydaje się być bardzo ciekawa, a poziom wyrównany. Jesteśmy jednak spokojni i bez obaw, już w najbliższą niedzielę, tj 18.08. rozpoczynamy sezon w Kamieńsku".

Słowa trenera napawają optymizmem, z nadzieją spoglądamy więc w przód i wyczekujemy startu rozgrywek. Niedługo pierwszy gwizdek na boisku w Kamieńsku. Czekamy na dobre wieści, informacji o meczu szukać można na naszym facebookowym fanpagu.

IMG 4683

Aż 8 bramek obejrzeli kibice w Wolborzu w sobotnie popołudnie. Po zeszłotygodniowej wpadce w Woli Załężnej piłkarze Szczerbca bardzo chcieli pokazać, że był to tylko wypadek przy pracy. Okazja ku temu była wyśmienita - do Wolborza przyjechał LKS Czarnocin. Chociaż goście byli podbudowani zwycięstwem w ostatniej kolejce, faworyt w tym meczu mógł być tylko jeden. I tym razem nie zawiódł. Po efektownym zwycięstwie 6:2 kontynuujemy serię meczów bez porażki u siebie.

W dobre nastroje już w 8. minucie meczu wprowadził nas Dudu. Po bronionym rzucie wolnym Brazylijczyk wyprowadził piłkę, a Piotrek Żerek zagrał do Patryka Zaremby. Ten dośrodkowywał, ale jego wrzutki nikt nie przeciął. Piłka spadła pod nogi Dudu, który z boku pola karnego huknął jak z armaty nie do obrony. Prowadziliśmy 1:0, ale goście nie zamierzali odpuścić. W 13. minucie i dwie minuty później groźnie skontrowali. W 20. minucie mogliśmy prowadzić 2:0, ale sytuacji sam na sam w bramkarza trafił Piotr Żerek. Już 4 minuty później ten sam zawodnik bezlitośnie wykorzystał błąd obrońcy z Czarnocina i podwyższył wynik. Do przerwy bramki już nie padły, choć w 45. minucie w doskonałej okazji przestrzelił Patryk Zaremba.

Już 5 minut po przerwie prowadziliśmy 3:0. Najpierw ograł obrońcę, a potem znów strzelał Piotrek Żerek. W 55. minucie drużyna przeprowadziła znakomitą akcję. Dawid Przybysz znakomicie zagrał na wolne pole do Patryka Zaremby, a tek doskonale obsłużył kolegę z zespołu. Piotr Żerek nie mógł nie trafić i tym samym skompletował hattricka. W 65. minucie gracze z Czarnocina strzelili bramkę honorową. Rzut karny po faulu Huberta Pirka wykorzystał Radosław Stolarski. 73. minuta to akcja zawodników z rocznika 1999. Mateusz Kacperski wyprowadził na wolne pole Huberta Pirka, który strzelił bramkę i odkupił swoje wcześniejsze winy. Tuż przed końcem spotkania na 6:2 strzelił jeszcze Dawid Przybysz. W ostatniej akcji meczu po błędzie naszej obrony wynik na 6:2 ustalili przeciwnicy. Warte zauważenia, że szansę gry otrzymali w tym meczu trzej szesnastolatkowie, którzy - miejmy nadzieję będą powoli uzupełniać kadrę pierwszego zespołu Szczerbca, a wolborscy kibice będą mogli cieszyć oczy kolejnym pokoleniem wychowanków. Tymczasem oczekujemy spokojnego, harmonijnego rozwoju młodych chłopaków i w tym kierunku prowadzimy politykę szkoleniową.

Przed nami kolejne dwa mecze w ciągu kilku dni - już w środę, 1 maja jedziemy do Lgoty Wielkiej na mecz z miejscowym Startem, a 4 maja w Wolborzu szlagierowy i prestiżowy pojedynek z liderem tabeli - Polonią Piotrków Trybunalski.

Szczerbiec Wolbórz - LKS Czarnocin 6:2 (2:0)
8' Dudu
24', 50', 54' Piotr Żerek
73' Hubert Pirek
88' Dawid Przybysz
                                     65' Radosław Stolarski (karny)