12 Start Lgota Wielka 13 10
13 Zapał Krzętów 13 6
14 Kawaleria Tomaszów Maz. 13 2

20170923 164342

W sobotnie popołudnie było blisko niespodzianki w I grupie klasy B. Szczerbiec II Wolbórz na boisku w Brudakach przegrał jednak z liderującą Concordią 1909 Piotrków Tryb. 2:3, choć do przerwy prowadził 2:0.

Na otwarcie meczu ostrzeżenie od przeciwników otrzymał Szczerbiec. Już w 3. minucie spotkania po złym wybiciu piłki groźny strzał zza pola karnego nie znalazł jednak drogi do bramki. 15 minut później groźny, ale niecelny strzał oddał Patryk Śliwiński. Wreszcie nadchodzi 24. minuta meczu, kiedy to wynik otworzył Piotr Czwartek. Niemałe było zaskoczenie zawodników Concordii, kiedy 20 minut później po samotnym rajdzie do swojej zdobyczy dołożył jeszcze drugą bramkę. Tak oto z wynikiem 2:0 schodziliśmy na przerwę.

Na drugą połowę wyszliśmy jednak z głowami na przerwie, bo już w 46. minucie meczu zrobiło się 2:1 po strzale niepilnowanego przeciwnika zza pola karnego. Niestety, w drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę i w 58. minucie przeważająca Concordia doprowadziła do wyrównania, a już 5 minut później prowadziła 3:2 po pięknym strzale z 25 metrów. Taki wynik utrzymal się do końca, choć nasi zawodnicy do ostatniego gwizdka próbowali szarpać.

Cóż, trzeba uczciwie oddać, że zwycięzcy byli piłkarsko lepsi i nieprzypadkowo są liderem z kompletem punktów na koncie. Wszak to zespół, który gra ze sobą od lat w niemal niezmiennym składzie, a obecnie stanowi mieszankę młodzieżowców i zawodników z doświadczeniem. Była okazja zgarnąć komplet puntów, nie udało się i w najbliższą sobotę jedziemy do Białaczowa powalczyć o swoje.

Szczerbiec II Wolbórz - UKS Concordia 1909 Piotrków Tryb. 2:3 (2:0)