Sponsorzy

Tabela

Lp Zespół M Pkt
1 RKS Radomsko 13 39
2 Astoria Szczerców 13 32
3 Polonia Piotrków Tryb. 13 24
4 Włókniarz Moszczenica 13 21
5 Czarni Rozprza 13 20
6 Lechia II Tomaszów Maz. 13 20
7 Świt Kamieńsk 13 19
8 Omega II Kleszczów 13 18
9 MGKS Drzewica 13 16
10 GUKS Gorzkowice 13 14
11 Szczerbiec Wolbórz 13 13
12 Start Lgota Wielka 13 10
13 Zapał Krzętów 13 6
14 Kawaleria Tomaszów Maz. 13 2

boze narodzenie

Zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Narodzenia Pańskiego, szczęsliwego nowego roku 2018 wypełnionego sukcesami i osiągnięciami na miarę możliwości - w życiu prywatnym, sportowym i osobistym - dla wszystkich Zawodników, Pracowników Klubu, Sponsorów i Kibiców. Niech przychodząca na świat Boża Dziecina wzniesie nad każdym z Was swą rękę i błogosławi Wam, wypełniając radością i nadzieją życie Wasze i Waszych bliskich.

                                                                                           Tego z serca życzą
                                                                                 Władze Towarzystwa Sportowego
                                                                                          Szczerbiec Wolbórz

IMG 1150

DACHLUX CUP w roczniku 2008 już za nami. W interesujących rozgrywkach najlepsi okazali się zawodnicy Stali Niewiadów, rzutem na taśmę pokonując w finale Mazovię Tomaszów Maz. 1:0. Na trzecim miejscu wylądowała drużyna Piotrcovii, która zwyciężyła Włókniarza Moszczenica. Nasi chłopcy tym razem byli gościnni, zajmując ostatecznie 7. miejsce. Przypominamy, że obie edycje turnieju odbyły się dzięki wsparciu Sponsorów - głównym i tytularnym zarazem jest firma DACHLUX.

Podobnie jak przed tygodniem, rozgrywki prowadzone były w systemie mieszanym. Najpierw 8 zespołów rozlosowano do dwóch grup. I tak w grupie A znalazły się: Szczerbiec Wolbórz, Stal Niewiadów, Concordia Piotrków Tryb. i GUKS Gorzkowice. Do grupy B trafiły: IKS Inowłódz, Mazovia Tomaszów Maz., Włókniarz Moszczenica i Piotrcovia Piotrków Tryb. Końcowy wynik w grupach decydował o późniejszym rozstawieniu w drabince w fazie pucharowej. Ćwierćfinały decydowały, czy dana drużyna grać będzie o miejsca 1-4 czy 5-8. Półfinały wyłoniły pary grające o miejsca 1, 3, 5 i 7.

Nasza drużyna walczyła ambitnie, jednak tym razem wynik sportowy nie odzwierciedlił naszych oczekiwań. Czwarte miejsce w grupie sprawiło, że ćwierćfinał rozgrywaliśmy z Piotrcovią. Nie ustępowaliśmy na boisku, jednak po remisowym wyniku rozstrzygały rzuty karne. Tutaj lepsi okazali się piotrkowianie i musieliśmy się zadowolić walką o miejsca 5-8. Półfinał z IKS Inowłódz również zakończył się remisem - i tym razem karne były dla nas pechowe. W meczu o 7. miejsce byliśmy już jednak zdecydowanie lepsi na boisku od Concordii i po zwycięstwie 2:0 zakończyliśmy cały turniej na 7. pozycji.

W niezwykle zaciętym i wyrównanym finale na 20 sekund przed końcem spotkania bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli gracze Stali Niewiadów, pokonując Mazovię Tomaszów Maz. W meczu o 3. miejsce w rzutach karnych Piotrcovia pokonała Włókniarza Moszczenica. Na boisku było 1:1.

Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

 1. Stal Niewiadów
 2. Mazovia Tomaszów Maz.
 3. Piotrcovia Piotrków Tryb.
 4. Włókniarz Moszczenica
 5. GUKS Gorzkowice
 6. IKS Inowłódz
 7. Szczerbiec Wolbórz
 8. Concordia Piotrków Tryb.

Nagrody indywidualne powędrowały do:
Najlepszy bramkarz - Jakub Słaby (Stal Niewiadów)
Najlepszy zawodnik - Bartosz Pinkowski (Włókniarz Moszczenica)
Najlepszy strzelec - Radosław Błaszczyk (Piotrcovia)

Poniżej wyniki wolborskiej drużyny.

 • Szczerbiec Wolbórz - Stal Niewiadów 0:2
 • Szczerbiec Wolbórz - Concordia Piotrków Tryb. 1:1
 • Szczerbiec Wolbórz - GUKS Gorzkowice 0:1
 • Piotrcovia Piotrków Tryb. - Szczerbiec Wolbórz 1:1 (k. 2:1)
 • Szczerbiec Wolbórz - IKS Inowłódz 0:0 (k. 0:2)
 • Szczerbiec Wolbórz - Concordia Piotrków Tryb. 2:0

Barw Szczerbca Wolbórz bronili:
Bartek Łaski, Jan Żerek, Marcel Kozar, Filip Gielec, Maciej Kwiecień, Igor Leśniewski, Fabian Węgrzynowski, Kacper Karp, Błażej Owczarek, Jonasz Jaros i Hubert Raczkowski.

Raz jeszcze dziękujemy Sponsorom, którzy wsparli inicjatywę organizacji turnieju.
Sponsor główny: DACHLUX Komorów - www.dachytomaszow.pl
Sponsorzy: Restauracja Biały Dworek Wolbórz, Piekarnia Zbigniew Lasek, Sklep ABC Bogusławice, Urząd Miejski w Wolborzu

IMG 1033

Za nami turniej DACHLUX CUP w kategorii rocznika 2007. W niezwykle zaciętych rozgrywkach zwyciężyli młodzi zawodnicy Włókniarza Moszczenica. W finale pokonali Mazovię Tomaszów Maz. 2:0. Drużyna Szczerbca Wolbórz ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu.

Rozgrywki prowadzone były w systemie mieszanym. Najpierw 8 zespołów rozlosowano do dwóch grup. I tak w grupie A znalazły się: Mazovia Tomaszów Maz., Włókniarz Moszczenica, Jutrzenka Bychlew i GUKS Gorzkowice II. Do grupy B trafiły: Szczerbiec Wolbórz, GUKS Gorzkowice I, LKS Wola Krzysztoporska i UKS Concordia 1909 Piotrków Tryb. Końcowy wynik w grupach decydował o późniejszym rozstawieniu w drabince w fazie pucharowej. Ćwierćfinały decydowały, czy dana drużyna grać będzie o miejsca 1-4 czy 5-8. Półfinały wyłoniły pary grające o miejsca 1, 3, 5 i 7.

Wszystkie drużyny grały bardzo ambitnie, a faza pucharowa dostarczyła wielu emocji, bowiem kilka meczów rozstrzygnęło się dopiero po rzutach karnych.

Nasza drużyna grała na przestrzeni całego turnieju bardzo dobrze, nie ustępowała piłkarsko żadnemu rywalowi - o czym świadczy fakt, że nie przegrała żadnego meczu, a nawet nie straciła ani jednej bramki (!). Niestety, w meczu półfinałowym, w którym na boisku padł remis 0:0, po pechowej dla nas serii rzutów karnych musieliśmy uznać wyższość przeciwnika. Mecz o trzecie miejsce również zakończył się remisem, jednak tym razem szczęście uśmiechnęło się do wolborzan i z serii rzutów karnych wyszli zwycięsko. Cóż, nie zawsze wynik końcowy odzwierciedla realną siłę drużyn, jednak i taki wynik trzeba przyjąć jako mały sukces. W całym turnieju zwyciężyła drużyna Włókniarza Moszczenica, która w finale pokonała Mazovię Tomaszów Maz. 

O sile nasze naszego zespołu stanowi również fakt, że dwie z trzech nagród indywidualnych trafiły w ręce naszych wychowanków. To nagroda najlepszego zawodnika turnieju - dla Konrada Przywary i najlepszego bramkarza - dla Marcela Wnuka, który jak niegdyś Jerzy Dudek w finale Ligi Mistrzów swoim niekonwencjonalnym tańcem zaczarował bramkę w decydującej serii rzutów karnych. Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Włókniarza Moszczenica Mateusz Malinowski, który rozgrywki zakończył z dorobkiem 5 bramek.

Wręczenia pucharów dokonali Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros oraz - w imieniu Prezesa OZPN Piotrków Tryb. Stanisława Sipy, którego zatrzymały obowiązki służbowe - członek Zarządu OZPN Piotrków Tryb. Mirosław Król.  Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary za udział, a do pucharów za miejsca 1-3 dołączona była nagroda rzeczowa. Nagrody rzeczowe otrzymali także wyróżnieni indywidualnie zawodnicy. Naszym chłopcom gratulujemy wyniku na podium, a przede wszystkim bardzo dobrej postawy na boisku.

Raz jeszcze dziękujemy Sponsorom, którzy wsparli inicjatywę organizacji turnieju.
Sponsor główny: DACHLUX Komorów
Sponsorzy: Restauracja Biały Dworek Wolbórz, Piekarnia Zbigniew Lasek, Sklep ABC Bogusławice, Urząd Miejski w Wolborzu, OZPN Piotrków Tryb.

Poniżej przedstawiamy wyniki wolborskiej drużyny i przypominamy, że kolejne piłkarskie emocje w wolborskiej hali już w najbliższą sobotę. O godz. 9:00 rozpoczynamy bliźniaczy turniej dla rocznika 2008. Zapraszamy serdecznie!

Mecze grupowe
Szczerbiec - LKS Wola Krzysztoporska 3:0
Szczerbiec - GUKS Gorzkowice I 2:0
Szczerbiec - Concordia 1:0

Ćwierćfinał
Szczerbiec - GUKS Gorzkowice II 3:0

Półfinał
Szczerbiec - Mazovia 0:0 (k. 1:2)

Mecz o 3. miejsce
Szczerbiec - Jutrzenka 0:0 (k. 2:1)

Barw Szczerbca bronili:
Daniel Szewczyk, Marccel Wnuk, Patryk Mordaka, Mateusz Bąbol, Szymon Ogórek, Filip Żegnałek, Mateusz Pipiński, Konrad Przywara, Krystian Glanert, Oskar Derewenda

herb

9 i 16 grudnia - czyli już w dwie najbliższe soboty - nasz Klub będzie gospodarzem dwóch turniejów halowej piłki nożnej chłopców rocznika 2007 i 2008. Głównym Sponsorem wydarzenia jest firma DACHLUX z Komorowa.

Rozgrywki będą podzielone - 9 grudnia zagrają chłopcy z rocznika 2007, tydzień później - z rocznika 2008. Patronat nad imprezą objęli Burmistrz Wolborza Pan Andrzej Jaros - fundator pucharu za pierwsze miejsce oraz Zarząd OZPN w Piotrkowie Tryb. na czele z Prezesem, Panem Stanisławem Sipą - fundator pucharu za drugie miejsce. Wręczane będą również nagrody indywidualne. Początek obu turniejów o godz. 9:00. Poniżej lista uczestników zmagań:

9 GRUDNIA - TURNIEJ ROCZNIKA 2007
GUKS Gorzkowice (2 drużyny)
PIOTRCOVIA Piotrków Tryb.
UKS CONCORDIA Piotrków Tryb.
WŁÓKNIARZ Moszczenica
MAZOVIA Tomaszów Maz.
JUTRZENKA Bychlew
TS SZCZERBIEC Wolbórz

16 GRUDNIA - TURNIEJ ROCZNIKA 2008
GUKS Gorzkowice
BORUTA Zgierz
WŁÓKNIARZ Moszczenica
MAZOVIA Tomaszów Maz.
STAL Niewiadów
UKS CONCORDIA Piotrków Tryb.
PIOTRCOVIA Piotrków Tryb.
TS SZCZERBIEC Wolbórz

Serdecznie dziękujemy Sponsorom, którzy włączyli się w organizację turnieju: Firma DACHLUX z Komorowa, Urząd Miejski w Wolborzu, OZPN Piotrków Tryb., Sklep ABC Bogusławice, Restauracja Biały Dworek w Wolborzu, Piekarnia Zbigniew Lasek. 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym najmłodszym drużynom!

marcin krakowiak

Pełniący funkcje członka zarządu Szczerbca i jednocześnie trenera sekcji grapplingu w Szczerbcu, będący jednocześnie czynnym zawodnikiem - Marcin Krakowiak - osiągnął kolejny sukces w karierze zawodniczej. Zdobyte w miniony weekend trofeum to brązowy medal Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu w Poznaniu. Do osiągnięcia końcowego wyniku potrzebne były cztery walki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

KONTAKT

Towarzystwo Sportowe Szczerbiec Wolbórz
ul. Sportowa 32
97-320 Wolbórz

NIP: 771-17-93-493
Nr rachunku bankowego: 41 8980 0009 2033 0044 3487 0002

Prezes: Adam Kołodziejczyk, tel. 531 400 293
Wiceprezes: Paweł Woźniak, tel. 781 544 065

E-mail: wolborz@ozpnpiotrkow.pl

NA SKRÓTY

Joomla Templates by Joomla51.com