Następny mecz - Klasa Okręgowa

Datum So, 23. Mar. 2019 Beginn 16:00
T.S. Szczerbiec Wolbórz
Szczerbiec Wolbórz
LKS Mniszków
LKS Mniszków
-:-

Sponsorzy

Tabela

Lp Zespół M Pkt
1 Polonia Piotrków Tryb. 13 37
2 MGKS Drzewica 13 32
3 Świt Kamieńsk 13 29
4 Szczerbiec Wolbórz 13 19
5 Włókniarz Moszczenica 13 19
6 Astoria Szczerców 13 17
7 Omega II Kleszczów 13 17
8 Olimpia Wola Załężna 13 16
9 Start Lgota Wielka 13 15
10 GUKS Gorzkowice 13 14
11 LKS Mniszków 13 12
12 LUKS Gomunice 13 12
13 LKS Czarnocin 13 10
14 Czarni Rozprza 13 4

boze narodzenie 2018

Już prawie za nami mijający rok 2018. Przed nami kolejny - 2019 - a wraz z nim nowa paleta wyzwań. Za chwilę Święta Bożego Narodzenia. Niech ten święty czas przyniesie Wam chwile pełne spokoju, radości i miłości, dając wytchnienie od codziennego znoju. Niech umocni Wasze więzy rodzinne i przyjacielskie oraz skruszy bariery niechęci i niepokoju. Niech Dziecię Jezus błogosławi Wam i Waszym najbliższym, a 2019 rok niech przyniesie Wam zdrowie i siły do pokonywania zmagań. Najlepsze życzenia świąteczno - noworoczne wszystkim naszym Zawodnikom, Rodzicom, Trenerom, Sponsorom i Sympatykom składają

                                                                                          Władze
                                                                           Towarzystwa Sportowego 
                                                                                Szczerbiec Wolbórz

Razem tworzymy historię Klubu i Miasta!

image1006

W minioną sobotę, 15 grudnia, w Pabianicach odbyła się VIII edycja turnieju w halowej piłce nożnej "Jutrzenka Cup" dla rocznika 2007. Do rywalizacji zgłosiło się 8 drużyn, w tym Szczerbiec Wolbórz.

Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Nasi chłopcy turniej rozpoczęli z wysokiego C, otwierając go meczem z Victorią Szadek. Dwie szybkie bramki Szymona Bińka w pierwszym meczu napawały optymizmem. Ambitna postawa przeciwników i ich zacięta walka o punkty doprowadziła do remisu, jednak bramkę na wagę zwycięstwa w końcowych minutach zdobył Konrad Przywara.

Zmotywowani po wygranej chłopcy ochoczo wybiegli na boisko do kolejnego spotkania z Włokniarzem Pabianice. Pierwszego gola niczym zawodowy piłkarz strzelił w samo okno pozostawiając bramkarza bez najmnieszych szans na obronę Konrad Przywara. Kolejna bramka padła po indywidualnej akcji, jak się później okazało, najlepszego strzelca turnieju, zawodnika z Pabianic. W końcówce spotkania przy liczebnej przewadze przeciwnika naszym chłopcom udało się zdobyć decydującą bramkę. Strzał Patryka Mordaki na 2:1 dał nam rozstrzygnięcie spotkania na naszą korzyść i pewny awans z pierwszego miejsca w grupie. Ostatnie spotkanie grupowe - z Jutrzenką II Bychlew - zakończyło się bezbramkowym remisem.

Mecz półfinałowy Szczerbiec rozegrał z drużyną ChKS Łodz. Po bardzo wyrównanym meczu przeciwnik okazał się lepszy, mecz skończył się wynikiem 1:0. Po przegranym półfinale nadszedł mecz o trzecie miejsce. Była to dobra okazja do rewanżu dla Włókniarza Pabianice. Na nasze szczęście nie udało im się pozbierać po wcześniejszej pregranej. Po golach Konrada Przywary i Filipa Kiełbia drużyna Szczerbca plasuje się na trzecim miejscu. Do podium i zdobytych medali statuetkę dla najlepszego bramkarza dorzucił Marcel Wnuk. Cieszy fakt że drużyna z turnieju na turniej wygląda coraz lepiej.

Poniżej komplet wyników Szczerbca:

 • Mecze grupowe:
  Victoria Szadek - Szczerbiec 2:3
  Włókniarz Pabianice - Szczerbiec Wolbórz 1:2
  Jutrzenka II Bychlew - Szczerbiec 0:0

 • Mecz półfinałowy:
  Szczerbiec Wolbórz - ChKS Łódź 0:1

 • Mecz o 3. miejsce:
  Włókniarz Pabianice - Szczerbiec Wolbórz 0:2

Barwy klubu reprezentowali: Szymon Biniek, Konrad Przywara, Filip Kiełb, Patryk Mordaka, Mateusz Pipiński, Oskar Zakrzewski, Mateusz Bąbol, Fabian Polewczyk, Marcel Wnuk.

48182266 735525563470205 2470741101653262336 n

Dziś grali także chłopcy z rocznika 2008. Brali udział w Mikołajkowym Turniej w Tomaszowie Maz. Wolborzanie rozegrali sześć meczów, a w całym turnieju zameldowali się na trzecim miejscu.

Oprócz nas w zawodach wystąpiły następujące zespoły:

 • Wilki Rzeczyca
 • APN Piotrków Tryb.
 • KS Poświętne
 • Szóstka Radomsko
 • 2 zespoły Pilicy Tomaszów Maz.

Jak to wcześniej było nadmienione, podopieczni trenera Artura Durskiego zakończyli zmagania na 3. miejscu. Poniżej prezentujemy komplet wyników naszej drużyny:

 • Szczerbiec Wolbórz - Wilki Rzeczyca 0:0
 • Szczerbiec Wolbórz - Pilica I Tomaszów Maz. 0:1
 • Szczerbiec Wolbórz - APN Piotrków Trybunalski 0:3
 • Szczerbiec Wolbórz - Szóstka Radomsko 2:0 (bramki Hubert Raczkowski i Marcel Mozart)
 • Szczerbiec Wolbórz - KS Poświętne 1:0 (bramka Jonasz Jaros)
 • Szczerbiec Wolbórz - Pilica II Tomaszów Maz. 2:0 (bramki Jonasz Jaros i Błażej Owczarek)

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Olek Klewin. Brawa za walkę należą się całej drużynie, a poniżej prezentujemy jej skład:

Janek Żerek, Bartek Łaski, Marcel Kozar, Jonasz Jaros, Błażej Owczarek, Wiktor Owczarek, Kacper Karp, Hubert Raczkowski, Krystian Glanert, Aleksander Klewin, Fabian Węgrzynowski.

image1029

W rozgrywanym dziś turnieju Luciążanka Cup 2018 wystąpiło sześć drużyn. Rezprezentacja Szczerbca złożona z chłopców z rocznika 2006 nie miała sobie równych i pewnie zwyciężyła w całym turnieju.

Rozgrywany w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Witowie turniej zogranizowali działacze Luciąży Przygłów. Rywalizowali w nim chłopcy z rocznika 2006 i młodsi, a wzięły w nim udział drużyny:

 • Szczerbiec Wolbórz
 • Grabka Grabica
 • Akademia Piłkarska Champion Piotrków Tryb.
 • KS Poświętne
 • 2 zespoły Luciąży Przygłów

Każdy mecz trwał 10 minut, a drużyny rywalizowały w systemie każdy z każdym. Podopieczni duetu trenerskiego Ireneusz Komar - Zbigniew Zaremba zaprezentowali się ze świetnej strony, będąc zdecydowanie najlepszym zespołem i zdobywając niemal komplet zwycięstw. Punktami podzielili się tylko z pierwszym zespołem gospodarzy. Poniżej zestaw wyników Szczerbca:

 • AP Champion Piotrków Tryb. - Szczerbiec Wolbórz 0:1
 • Szczerbiec Wolbórz - KS Poświętne 4:0
 • Szczerbiec Wolbórz - Grabka Grabica 2:1
 • Luciąża II Przygłów - Szczerbiec Wolbórz 0:7
 • Luciąża I Przygłów - Szczerbiec Wolbórz 1:1

Z wielką przyjemnością możemy również poinformować, że najlepszym strzelcem turnieju został nasz zawodnik, grający z numerem 11 Adam Mazurkiewicz, który strzeleckie łowy zakończył z dorobkiem 8 trafień. Zarówno całej drużynie, jak i Adamowi serdecznie gratulujemy!

Barw Szczerbca bronili:

Jakub Rybak, Mateusz Węgrzynowski, Cezary Bąbol, Michał Piekarski, Mikołaj Żegota, Marcel Sońta, Patryk Tomanek, Jonasz Balcerzyk oraz Adam Mazurkiewicz.

herb

W dniu wczorajszym (27.04.) w Szczerbcu odbyło się Nadzwyczajne Zebranie Wyborcze, mające dokonać zmian we władzach Klubu. Podejmowano także uchwały w innych sprawach.

Zebranie zwołane było w związku z tym, że rezygnacje ze swoich stanowisk złożyli: Michał Maciejek i Marcin Krakowiak (Członkowie Zarządu) oraz Krzysztof Wnukiewicz, Dariusz Biniek i Przemysław Kiełb (Komisja Rewizyjna). Władze Miasta reprezentowali Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Szulc, a także radny Rady Miejskiej Krystian Smejda. Specjalnym gościem Zebrania był Prezes OZPN Piotrków Tryb. Stanisław Sipa, który w trosce o dobro Klubu poprosił o możliwość uzestnictwa w Zebraniu.

Zebranie Walne zadecydowało uchwałą, że kadencja obecnego Zarządu zostanie kontynuowana w składzie trzyosobowym. Przeprowadzono wybory do Komisji Rewizyjnej, a jej obecny skład przedstawia się następująco:

 • Tadeusz Pryczek - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
 • Michał Maciejek (dla jasności - piłkarz Szczerbca) - Członek Komisji Rewizyjnej
 • Adrian Gliszczyński - Członek Komisji Rewizyjnej

Podjęto także przez aklamację bardzo ważną dla piłkarskiej społeczności Wolborza uchwałę o wystąpieniu z wnioskiem do Rady Miejskiej Wolborza o nazwanie stadionu miejskiego imieniem śp. Karola Bińka. Ten zasłużony sportowiec, działacz, prezes Szczerbca przez 20 (!) lat z pewnością swoim życiem i działalnością na to zasłużył, co podkreślali obecni na zebraniu. Dyskutowano również tematy związane z szeroko pojmowanym funkcjonowaniem Klubu.

KONTAKT

Towarzystwo Sportowe Szczerbiec Wolbórz
ul. Sportowa 32
97-320 Wolbórz

NIP: 771-17-93-493
Nr rachunku bankowego: 41 8980 0009 2033 0044 3487 0002

Prezes: Adam Kołodziejczyk, tel. 531 400 293
Wiceprezes: Paweł Woźniak, tel. 781 544 065

E-mail: wolborz@ozpnpiotrkow.pl

NA SKRÓTY

Joomla Templates by Joomla51.com