12 Start Lgota Wielka 11 10
13 Zapał Krzętów 11 6
14 Kawaleria Tomaszów Maz. 11 2

22709798 1656553904406337 443522928 n

W sobotę, 21. października na wolborskim stadionie i Orliku odbyły się powiatowe eliminacje do turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego dla rocznika 2007. Ich zwycięzca będzie reprezentował swój powiat na szczeblu eliminacji okręgowych. Za organizację etapu powiatowego na terenie powiatu piotrkowskiego ziemskiego odpowiadał Szczerbiec Wolbórz.

Na tym szczeblu turnieju zaprezentowało się siedem drużyn. Rywalizowały one systemem "każdy z każdym" w jednej wspólnej grupie. Do rozegrania było więc 21 spotkań. Mecze składały się z jednej dziesięciominutowej części. Chłopcy z Wolborza zaprezentowali się bardzo ambitnie i piłkarsko z dobrej strony, jednak zabrakło im trochę szczęścia i ostatecznie uplasowali się na piątej pozycji. Nadmienić jednak należy, że dziesięć minut to bardzo mało czasu, niekiedy zbyt mało, żeby boiskowe atuty i przewagę przekuć w zdobycz bramkową. Poniżej pełne zestawienie wyników i tabela końcowa.

Barw Szczerbca Wolbórz bronili:

Marcel Wnuk, Filip Żegnałek, Oskar Zakrzewski, Mateusz Bąbol, Krystian Glanert, Konrad Przywara, Patryk Mordaka, Fabian Węgrzynowski, Filip Gielec i Oskar Derewenda.

wstążka

Dziś całe wolborskie środowisko piłkarskie obiegła smutna wiadomość. Straciliśmy niegdyś znakomitego piłkarza Szczerbca Wolbórz i Polonii Piotrków Trybunalski, a w latach późniejszych zasłużonego działacza i wieloletniego Prezesa Szczerbca Pana Karola Bińka. Był on wybitnym i niezwykle zasłużonym dla Klubu człowiekiem. Cały wolborski świat piłkarski pogrążony jest w żałobie, pamiętając jednocześnie o zasługach bliskiego nam Zmarłego.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą świętą w wolborskiej Kolegiacie w najbliższą środę, 25. października o godz. 14:00.

Wierzymy, że Pan Karol dalej jest z nami i kibicuje wolborskim drużynom. Niech spoczywa w pokoju.

20170923 164342

W sobotnie popołudnie było blisko niespodzianki w I grupie klasy B. Szczerbiec II Wolbórz na boisku w Brudakach przegrał jednak z liderującą Concordią 1909 Piotrków Tryb. 2:3, choć do przerwy prowadził 2:0.

Na otwarcie meczu ostrzeżenie od przeciwników otrzymał Szczerbiec. Już w 3. minucie spotkania po złym wybiciu piłki groźny strzał zza pola karnego nie znalazł jednak drogi do bramki. 15 minut później groźny, ale niecelny strzał oddał Patryk Śliwiński. Wreszcie nadchodzi 24. minuta meczu, kiedy to wynik otworzył Piotr Czwartek. Niemałe było zaskoczenie zawodników Concordii, kiedy 20 minut później po samotnym rajdzie do swojej zdobyczy dołożył jeszcze drugą bramkę. Tak oto z wynikiem 2:0 schodziliśmy na przerwę.

Na drugą połowę wyszliśmy jednak z głowami na przerwie, bo już w 46. minucie meczu zrobiło się 2:1 po strzale niepilnowanego przeciwnika zza pola karnego. Niestety, w drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę i w 58. minucie przeważająca Concordia doprowadziła do wyrównania, a już 5 minut później prowadziła 3:2 po pięknym strzale z 25 metrów. Taki wynik utrzymal się do końca, choć nasi zawodnicy do ostatniego gwizdka próbowali szarpać.

Cóż, trzeba uczciwie oddać, że zwycięzcy byli piłkarsko lepsi i nieprzypadkowo są liderem z kompletem punktów na koncie. Wszak to zespół, który gra ze sobą od lat w niemal niezmiennym składzie, a obecnie stanowi mieszankę młodzieżowców i zawodników z doświadczeniem. Była okazja zgarnąć komplet puntów, nie udało się i w najbliższą sobotę jedziemy do Białaczowa powalczyć o swoje.

Szczerbiec II Wolbórz - UKS Concordia 1909 Piotrków Tryb. 2:3 (2:0)

Bramki dla Szczerbca:
Piotr Czwartek (24', 44')

IMG-20170820-WA0001

W niedzielę przygodę z ligowymi rozgrywkami rozpoczęła także wolborska drużyna rezerw. W inauguracyjnym meczu I grupy piotrkowskiej Klasy B uległa jednak w Januszewicach miejscowemu Atomowi 5:1.

Niedawno zawiązana drużyna rezerw miała na początek posmakować seniorskiej ligowej piłki i nieco okrzepnąć. Pierwszy mecz sprawił wolborzanom zimny prysznic i pokazał, że gra w Klasie B to nie spacerek - jak mogłoby się wydawać - i żeby zdobywać punkty, trzeba będzie walczyć z każdym. Ale spokojnie, ten zespół na razie ma przede wszyskim pracować, a i wyniki przyjdą z czasem. Trzeba zaznaczyć, że o tak wysokim wymiarze porażki zadecydowały przede wszystkim indywidualne błędy i widoczny brak zgrania nowej drużyny. Cieszy jednak, że można w tym zespole odnaleźć potencjał, który pozytywnie rokuje na przyszłość. Z nadzieją spoglądamy więc w przód.

Atom Januszewice - Szczerbiec II Wolbórz 5:1 (2:0)

Szczerbiec:
Śliwiński - Maciejek, Socha, Staniaszek, Węgrzynowski - Badek, Link J., Nowak, Szadkowski - Serwa, Sitek
Zmiany: Żegota, Andrzejewski, Ksyt

DSC 0182

Szczerbiec nie zwalnia tempa. W kolejnym meczu sparingowym nasi zawodnicy odnieśli kolejne już zwycięstwo. Tym razem w pokonanym polu zostawili A-klasowy LKS Radzice. Wolborzanie nie dali swoim rywalom najmniejszych szans wygrywając 5-0. Bramki zdobywali: M.Rękorajski (28 min.), H.Link (68 min.), zawodnik testowany (76 min.), K.Krakowiak (80 min.), P.Tomaszczyk (86 min.).

Skład: J.Kotas (46'P.Gurdziołek), Ł.Drożdż, W.Jaśkowski, P.Wagner, A.Gliszczyński, H.link (46'H.Pirek), M.Góralczyk (65'H.Link), M.Kacperski (70'zawodnik testowany), P.Tomaszczyk, M.Rękorajski, K.Krakowiak.

Tydzień wcześniej Szczerbiec pokonał Lubochnię 1-0 a bramkę strzelił już w 2 minucie spotkania M.Kacperski. Wszyscy liczymy, że forma ze sparingów zostanie przeniesiona na ligę, ale patrząc na to jak cieżko pracowali podopieczni trenera Komara podczas okresu przygotowawczego jesteśmy o to spokojni.