12 Włókniarz Moszczenica 4 3
13 Omega II Kleszczów 4 2
14 LUKS Gomunice 4 0

IMG 5251

Na inaugurację nowego sezonu piłkarze Szczerbca Wolbórz zremisowali 1:1 w Kamieńsku z miejscowym Świtem. Bramkę dla wolborzan zdobył w 52. minucie spotkania Piotr Żerek. To sprawiedliwy i cenny zarazem remis - dość powiedzieć, że drużyna Świtu zawsze była dla nas niewygodnym rywalem. Poniżej galeria zdjęć z meczu.

Świt Kamieńsk - Szczerbiec Wolbórz 1:1 (1:0)
22' Przemysław Olejnik
                               52' Piotr Żerek

kadra 2019

Już dzisiaj inauguracja sezonu przez naszą drużynę w Klasie Okręgowej. Jak wyglądały przygotowania do sezonu 2019/2020? Czego spodziewa się po nadchodzących rozgrywkach? Jakie ma oczekiwania od zespołu? O tym wszystkim w wypowiedzi dla naszego portalu opowiada trener pierwszego zespołu, Ireneusz Komar.

"Przygotowania do sezonu 2019/2020 rozpoczęły się 15 lipca o godzinie 18:00. Treningi odbywały się trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. W pierwszych dwóch mikrocyklach sparingi rozgrywane były w czwartki oraz soboty, natomiast od trzeciego mikrocyklu dniem sparingowym była już tylko sobota.

W okresie przygotowawczym drużyna seniorów rozegrała pięć meczów kontrolnych z następującymi zespołami: drużyną Brazylijczyków, trenującą w Gutowie Małym, LKS Lubochnia, LKS Wola Krzysztoporska, Omegą II Kleszczów, Ceramiką Opoczno (rocznik 2001) oraz mecz drugiej rundy Pucharu Polski - ponownie z LKS Wola Krzysztoporska.

Treningi przygotowawcze przebiegały bez zakłóceń, towarzyszyły im duża frekwencja oraz zaangażowanie ze strony zawodników. Udało się również uniknąć kontuzji i większych kłopotów zdrowotnych. Założony plan treningowy został w pełni zrealizowany. Dodatkowo Klub pozyskał nowych zawodników, a co za tym idzie, wzmocniona została obsada na poszczególne pozycje. Kadra zawodników liczy obecnie 27 osób. Do drużyny seniorów dołączyli: Łukasz Kulbat, Dawid Kapuściński, Radosław Stolarski, Patryk Różalski, Karol Wyszkowski, Paweł Kuta oraz Jakub Kacperski. Po przebytej kontuzji treningi wznowił Maciej Toma. Do pierwszej drużyny, trafiło również czterech zawodników z drużyny juniorów: Fabian Majda, Marcin Adamczyk, Krystian Latocha i Dawid Piwowarski. W treningach w okresie przygotowawczym uczestniczyli także juniorzy z rocznika 2004, którzy jesienią będą reprezentować barwy Lechii Tomaszów Mazowiecki i GKS Bełchatów. Z drużyny odeszli: Dawid Przybysz (Polonia Piotrków Tryb.), Łukasz Dróżdż (sprawy służbowe), Kamil Kubiak (w przerwie zimowej przeszedł do Lechii Tomaszów Mazowiecki), ponadto Kamil Krakowiak, Artur Link oraz Kuba Link są po operacjach rekonstrukcji więzadeł krzyżowych i obecnie przechodzą rehabilitacje.

Po okresie przygotowawczym przystępujemy do zmagań ligowych z dużymi nadziejami oraz wiarą we własne umiejętności. Liga wydaje się być bardzo ciekawa, a poziom wyrównany. Jesteśmy jednak spokojni i bez obaw, już w najbliższą niedzielę, tj 18.08. rozpoczynamy sezon w Kamieńsku".

Słowa trenera napawają optymizmem, z nadzieją spoglądamy więc w przód i wyczekujemy startu rozgrywek. Niedługo pierwszy gwizdek na boisku w Kamieńsku. Czekamy na dobre wieści, informacji o meczu szukać można na naszym facebookowym fanpagu.

Zarząd Szczerbca Wolbórz zaprasza na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które rozpocznie się w czwartek, 6 czerwca o godz. 17:30 (I termin). Na zebraniu przedstawiona zostanie koncepcja budowy akademii piłkarskiej przy Klubie. Serdecznie zapraszamy do udziału.

IMG 4683

Aż 8 bramek obejrzeli kibice w Wolborzu w sobotnie popołudnie. Po zeszłotygodniowej wpadce w Woli Załężnej piłkarze Szczerbca bardzo chcieli pokazać, że był to tylko wypadek przy pracy. Okazja ku temu była wyśmienita - do Wolborza przyjechał LKS Czarnocin. Chociaż goście byli podbudowani zwycięstwem w ostatniej kolejce, faworyt w tym meczu mógł być tylko jeden. I tym razem nie zawiódł. Po efektownym zwycięstwie 6:2 kontynuujemy serię meczów bez porażki u siebie.

W dobre nastroje już w 8. minucie meczu wprowadził nas Dudu. Po bronionym rzucie wolnym Brazylijczyk wyprowadził piłkę, a Piotrek Żerek zagrał do Patryka Zaremby. Ten dośrodkowywał, ale jego wrzutki nikt nie przeciął. Piłka spadła pod nogi Dudu, który z boku pola karnego huknął jak z armaty nie do obrony. Prowadziliśmy 1:0, ale goście nie zamierzali odpuścić. W 13. minucie i dwie minuty później groźnie skontrowali. W 20. minucie mogliśmy prowadzić 2:0, ale sytuacji sam na sam w bramkarza trafił Piotr Żerek. Już 4 minuty później ten sam zawodnik bezlitośnie wykorzystał błąd obrońcy z Czarnocina i podwyższył wynik. Do przerwy bramki już nie padły, choć w 45. minucie w doskonałej okazji przestrzelił Patryk Zaremba.

Już 5 minut po przerwie prowadziliśmy 3:0. Najpierw ograł obrońcę, a potem znów strzelał Piotrek Żerek. W 55. minucie drużyna przeprowadziła znakomitą akcję. Dawid Przybysz znakomicie zagrał na wolne pole do Patryka Zaremby, a tek doskonale obsłużył kolegę z zespołu. Piotr Żerek nie mógł nie trafić i tym samym skompletował hattricka. W 65. minucie gracze z Czarnocina strzelili bramkę honorową. Rzut karny po faulu Huberta Pirka wykorzystał Radosław Stolarski. 73. minuta to akcja zawodników z rocznika 1999. Mateusz Kacperski wyprowadził na wolne pole Huberta Pirka, który strzelił bramkę i odkupił swoje wcześniejsze winy. Tuż przed końcem spotkania na 6:2 strzelił jeszcze Dawid Przybysz. W ostatniej akcji meczu po błędzie naszej obrony wynik na 6:2 ustalili przeciwnicy. Warte zauważenia, że szansę gry otrzymali w tym meczu trzej szesnastolatkowie, którzy - miejmy nadzieję będą powoli uzupełniać kadrę pierwszego zespołu Szczerbca, a wolborscy kibice będą mogli cieszyć oczy kolejnym pokoleniem wychowanków. Tymczasem oczekujemy spokojnego, harmonijnego rozwoju młodych chłopaków i w tym kierunku prowadzimy politykę szkoleniową.

Przed nami kolejne dwa mecze w ciągu kilku dni - już w środę, 1 maja jedziemy do Lgoty Wielkiej na mecz z miejscowym Startem, a 4 maja w Wolborzu szlagierowy i prestiżowy pojedynek z liderem tabeli - Polonią Piotrków Trybunalski.

Szczerbiec Wolbórz - LKS Czarnocin 6:2 (2:0)
8' Dudu
24', 50', 54' Piotr Żerek
73' Hubert Pirek
88' Dawid Przybysz
                                     65' Radosław Stolarski (karny)
                                     90' Łukasz Kwaśniak

image1003

Sromotną porażką gości zakończyło się rozgrywane w Wolborzu sobotnie spotkanie 16. kolejki piotrkowskiej Klasy Okręgowej seniorów pomiędzy Szczerbcem a LUKS Gomunice. Goście zabrali do domu bagaż pięciu straconych bramek, a Szczerbiec przedłużył znakomitą passę. Od 9 czerwca 2018 roku u siebie jeszcze nie przegraliśmy meczu ligowego.

O takiej serii przeciwnicy z pewnością myślą, kiedy wsiadają do autobusu mającego ich dostarczyć na mecz ze Szczerbcem. Można do tego różnie podchodzić, ale fakt, że w tym sezonie jeszcze nie przegraliśmy na własnym stadionie jednak o czyms świadczy. Sobotni mecz przedłużył tę serię.

Do meczu przystąpiliśmy bez kontuzjowanego Mateusza Góralczyka, a już w 25. minucie straciliśmy drugiego ze stoperów. Artur Link doznał urazu kolana i, niestety, karetka zabrała go do szpitala. Trzymamy rękę na pulsie i będziemy się starać możliwie jak najszybciej postawić na nogi obu braci bliźniaków (wcześniej w meczu sparingowym urazu kolana nabawił się Kuba). Tymczasem warcamy na boisko. W pierwszej połowie mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, których na bramki nie potrafili na bramki zamienić nasi zawodnicy (Piotrek Żerek nie wykorzystał 2 sytuacji sam na sam, a w trzeciej sytuacji jego strzał z 7 metra został zablokowany, ponadto Dawid Serwa w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki). Pierwsze 45 minut bramek więc nie przyniosło, toteż czekaliśmy na rozwój zdarzeń po przerwie.

Drugą połowę zaczęliśmy mocnym akcentem, bo właśnie od zdobycia bramki. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Jarka Szymczaka, Dawid Serwa strzałem głową zdobył bramkę. Mieliśmy więc 1:0 i trochę spokoju. W 61. minucie przełamał się Piotrek Żerek i po prostopadłym podaniu kolejną sytuację sam na sam już wykorzystał. W 65. minucie Dawid Przybysz strzelił na 3:0 po wysokim pressingu założonym na obrońców. Kolejna bramka, na 4:0, to rzut karny wykonywany przez Dudu po faulu na Piotrku Żerku. Brazylijczyk doprowadził bramkarza gości do furii, kiedy to podcięta przez niego piłka swobodnym lobem znalazła drogę do siatki. Bramka na 5:0 padła po kolejnym rzucie karnym. Tym razem faulowany był Jarek Szymczak, a swoją drugą bramkę strzelił Piotr Żerek, ustalając tym samym wynik spotkania.

Świetna passa trwa i nie chcemy jej przerywać. My gramy swoje, a przeciwnicy niech się martwią. Zgromadziliśmy 28 punktów, zajmujemy 4 miejsce w tabeli, wyprzedzamy Włókniarza Moszczenica o 3 punkty, a do trzeciego MGKS Drzewica tracimy już tylko 5 oczek. Sobotni mecz to już jednak historia, a my myślami wybiegamy do kolejnego, wyjazdoweo spotkania z Olimpią Wola Załężna. Mecz w sobotę 13 kwietnia o 16:30.

Szczerbiec Wolbórz - LUKS Gomunice 5:0 (0:0)
46' Dawid Serwa
61', 90' (k) Piotr Żerek